Zapisy do Wspólnoty:)

Tematy dotyczące Pustelni i o.Daniela

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciej Wilk
Administrator

Re: Zapisy do Wspólnoty:)

Post autor: Maciej Wilk » 18 lis 2014, 13:27

Każdy przypadek jest indywidualnie rozpatrywany. Generalnie jest zasada, aby się zapisać do Wspólnoty należy przyjechać do Pustelni w Czatachowie w niedzielę i wtedy są zapisy.

Awatar użytkownika
Celina Bryniarska
Moderator i Członek Wspólnoty

Post autor: Celina Bryniarska » 18 lis 2014, 13:32

Spotkanie dla kandydatów jest o 14-stej w pierwszą sobotę miesiąca -ale już zapisanych kandydatów wcześniej w Czatachowie. Tak było do tej pory.
Tak jak pisze Maciek.
Zapisy w Czatachowie maja swoje znaczenie ponieważ wspólnota wywodzi się z Pustelni w Czatachowie i wypadało by być w tym miejscu chociaż raz przed wstąpieniem do Wspólnoty.
Jest to może jakieś utrudnienie ale bycie we wspólnocie wiąże się też z obowiązkami i jak ktoś nie jest wstanie przyjechać do Czatachowy aby się zapisać to i pewnie trudno będzie mu podołać w dłuższym przedziale czasu z czymkolwiek we wspólnocie.
Dla mnie jest to też jakiś sprawdzian czy komuś zależy naprawdę...no bo trzeba często specjalnie przyjechać aby się zapisać.
Kiedyś zapisy były tylko w pierwsza niedziele miesiąca- teraz ułatwiono bo są w każdą niedziele - więc nie ma co narzekać ;)
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Agnieszka Brzozowska

Post autor: Agnieszka Brzozowska » 18 lis 2014, 13:53

Jak ja sie zapisywalam kandydaci musieli stac w przedsionku w Pustelni przez 3 miesiace
Ahh to byly piekne czasy :)

Awatar użytkownika
Maciej Wilk
Administrator

Post autor: Maciej Wilk » 18 lis 2014, 13:58

Żeby tylko. Tam wiało jak na przełęczy w Tatrach. Taki przeciąg był, że od razu byłem chory. Przedsionek jak wszyscy wiedzą duży nie jest, ale żeśmy się przynajmniej bliżej poznali ;) Teraz po latach jesteśmy sobie o wiele bliżsi niż Ci, którzy teraz wstępują. Jednak wspólne przeżywanie tego "czasu formacji" jest bezcenne. Prawda moje drogie siostry?

Awatar użytkownika
Celina Bryniarska

Post autor: Celina Bryniarska » 18 lis 2014, 14:04

Tak, przedsionek był świetny :D Teraz pewnie każdy by się oburzył że mu każą stać w przedsionku hi hi hi
No ale od razu człowiek pokory nabierał , na wstępie :) fajnie było ...

Jacek Baliński
Członek wspólnoty

Post autor: Jacek Baliński » 18 lis 2014, 17:46

:D a ja zapisałem się po 12 spotkaniach otwartych i jednym dla młodych , co do przedsionku przez 1-en rok stałem na schodach u św.Józefa, było cudnie,a zimą gorąco :D .

Awatar użytkownika
Natalia Pęcak
Członek wspólnoty

Post autor: Natalia Pęcak » 18 lis 2014, 19:19

Teraz rozumiem dlaczego to jest ważne. Dziękuję za naprowadzenie:)

Awatar użytkownika
Natalia Pęcak
Członek wspólnoty

Post autor: Natalia Pęcak » 18 lis 2014, 19:22

A ten przedsionek w Pustelni to widzę, że miło wspominacie :))))))

Awatar użytkownika
Renata Pięta
Członek wspólnoty

Post autor: Renata Pięta » 18 lis 2014, 19:38

Przepraszam za milczenie. Nie mogę pisac z powodu bolu. Dziekuje za odpowiedz. Za możliwość przedstawienia o. Danielowi mej prośby. ojciec Daniel widzial juz mój post? Bardzo dziekuje, ze chcesz go wydrukować i zapytac o. Daniela. Tak rozumiem, ze jest sie kandydatem. Rozumiem, ze mozna byc sympatykiem. Moja chęć do bycia we Wspólnocie mogę wytłumaczyć tym, ze w duszy mam wielkie i nieodparte pragnienie. Nie umiem tego wytłumaczyć inaczej. Czuje, ze moze moglabym pomoc. Bardzo dziekuje i oczekuje wiadomości. Dziekuje z całego serca. Renata Dziekuje Ci Celino.

Awatar użytkownika
Beatrice Bazan
Członek wspólnoty

Post autor: Beatrice Bazan » 13 sty 2015, 17:04

madre-baj.jpg

ODPOWIEDZ