Poszujkuję księdza...

Tematy dotyczące Pustelni i o.Daniela

Moderator: Moderatorzy

Piotrek81

Poszujkuję księdza...

Post autor: Piotrek81 » 26 paź 2016, 06:21

Witam,
szukam wsparcia ze strony osoby duchownej, kogoś kto poświęci trochę czasu na rozmowę z grzesznikiem. Czy jest ktoś kto może mógłby polecić zaufanego, dobrego księdza (spowiednika) np. w Gdańsku, Poznaniu lub Zielonej Górze. Takiego z którym mógłbym na początek choć pokorespondować, który będzie chciał wysłuchać człowieka, poznać odrobinę jego historię zanim go może ewentualnie wyspowiada lub wskaże odpowiedniego spowiednika.
Choć brzmi może głupio/banalnie jest dla mnie ważne, ponieważ ze względu na nagromadzenie a przede wszystkim ciężar grzechów z których nigdy się nie spowiadałem, nie widzę dla siebie szansy/rozwiązania w podejściu do spowiedzi z tzw. marszu.. tj. po prostu w konfesjonale przed mszą. Wiem że spowiedź zajmie w moim przypadku dużo więcej czasu, bo jak ? wyspowiadać się z całego życia w 15min. czy nawet godzinę. Jak otworzyć się i opowiedzieć komuś wszystko! bez wcześniejszego poznania, jakiegokolwiek zaufania, wiary w to że będzie chciał zrozumieć, że naprawdę wysłucha, że nie odtrąci.
Jestem w dość skomplikowanej sytuacji bo po pierwsze mieszkam za granicą (stąd jest mi obojętne gdzie znajdę pomoc, jestem w stanie najprędzej dotrzeć do wyżej wymienionych miast), po drugie nie znam żadnego księdza, żadnej osoby duchownej, nikogo, kogokolwiek kogo mógłbym się poradzić w tej kwestii. Moja próba umówienia się z księdzem egzorcystą z mojej diecezji w Pl. na rozmowę tel. spełzła na niczym, o umówionej godzinie nie odebrał tel. nie oddzwonił. Nie mam mu tego za złe, rozumiem że mógł mieć jakieś obowiązki, nie mieć akurat ochoty na rozmowę, lub coś mu przeszkodziło, to nie jedyna próba nawiązania jakiegoś wstępnego kontaktu z osobą duchowną zakończona niepowodzeniem.
Poszukuję (najchętniej) księdza egzorcysty, ale to żaden warunek. Jakakolwiek osoba duchowna z którą mógłbym nawiązać kontakt, która mogłaby poświęcić mi trochę czasu, która będzie mi w stanie pomóc, pokierować, będzie dobra.
Jeżeli znajdzie się ktoś życzliwy, kto mógłby pomóc, będę naprawdę wdzięczny.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego wszystkim na forum.

goewa

Re: Poszujkuję księdza...

Post autor: goewa » 27 paź 2016, 08:23

wysłałam Ci pw

Piotrek81

Post autor: Piotrek81 » 27 paź 2016, 21:37

Dziękuje Ci goewa dobra duszo , jeżeli to nie problem wyślij mi proszę w pw swój adres @, tutaj niestety nie mam (przynajmniej narazie) uprawnień żeby odpisać Tobie na priv.
Pozdrawiam.

Piotrek81

Post autor: Piotrek81 » 30 paź 2016, 13:20

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto może polecić kogoś w Gdańsku lub Zielonej Górze, można pisać, temat nie jest zamknięty.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

Piotrek81

Post autor: Piotrek81 » 30 paź 2016, 16:35

Dziękuje Ci bardzo Zenona,
nie mam możliwości odpisać priv.
Pozdrawiam

kracy

Post autor: kracy » 12 cze 2017, 17:00

Witam,
Podłączę się do wątku. Również szukam ludzkiego (jakkolwiek to zabrzmiało), zaufanego księdza/ojca w Gdańsku, który nie wyrzuci mnie ani nie potępi kiedy dowie się, że przez wiele lat nie miałem kontaktu z Bogiem. Jestem młodym, który porzucił Kościół po bierzmowaniu. Potrzebuję rozmowy i osoby, która będzie chciała mnie wysłuchać, zrozumieć i pokierować. Nie jestem w stanie pójść "z marszu" do pierwszego lepszego konfesjonału przed mszą - czuję, że byłoby to zbyt mechaniczne, nieszczere i nie wiadomo na kogo bym trafił. Nie sądzę również, że jestem przygotowany od razu do spowiedzi - wolałbym najpierw porozmawiać. Przez ten czas trochę rzeczy wydarzyło się w moim życiu i nie są to rzeczy, którymi mógłbym się poszczycić. Do Trójmiasta przyjechałem rok temu i nie znam tutaj żadnego duchownego.
Jeżeli znajdzie się osoba na forum, która ma kontakt do odpowiedniej osoby będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alicjamic18

Post autor: alicjamic18 » 02 wrz 2018, 20:01

Dopiero dziś zajrzałam do tego tematu i przypomniałam sobie o inicjatywie pogotowieduchowe.pl. Myślę, że polecani tam Kapłani jak najbardziej są godni zaufania. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ