egzorcyzm

Tutaj proście o modlitwę w każdej intencji.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tomasz Białko
Administrator i Członek Wspólnoty

Re: egzorcyzm

Post autor: Tomasz Białko » 13 paź 2011, 08:55

Muszę się zgodzić z Robertem. Coś mi tu wieje brakiem pokory :)
Marcin pisze:Tomku, czy powinniśmy się bać szatana i jego zemsty? Czyż Bóg nie chroni nas w swoim nieskończonym miłosierdziu?
Zakaz kościelny, jak to nazwałes, dotyczy zakazu posługi uroczystego egzorcyzmu przez osoby nieupoważnione. Modlić się zaś za osoby zniewolone to znak naszej braterskiej miłości. Przecież to i tak Chrystus dokonuje egzorcyzmu a nie my. Wiadomo, Że my nie powinniśmy się podszywać pod posługę kapłańską. Modlić sie jednak możemy "zawsze i wszędzie". Pozdrawiam
Po pierwsze mówiliśmy o egzorcyzmie, a nie o "zwykłej" modlitwie uwolnienia, ale zasada jest podobna.

Zastanów się Marcinie, czy nie pycha przez Ciebie przemawia? Czy jesteś dość święty by być pewnym,
że nic Ci rogaty nie zrobi? Nie chodzi o to by się go bać. To tak jakby bawić się w strażaka i wchodzić
w sam środek ognia z wiarą, że nic nam się nie stanie, bo ratujemy kogoś i Bóg nas ochroni. To
oczywiście możliwe, ale czy masz dość wiary?

becia35

Post autor: becia35 » 13 paź 2011, 09:24

Dokładnie i trzeba ocenić czy masz pozamykane wszystkie drogi dostępu jakimi może do ciebie dotrzeć Demon. Myślę tutaj o ranach zadanych przez okultyzm, brak przebaczenia, pychę, sprawy pokoleniowe itd. Grzechy pozostawiają na duszy człowieka znaki przez które zły ma niejako prawo do nas dane mu przez nas samych. jedne są ciężkie ( opętania ), inne lekkie ( dręczenia, straszenia, koszmary, natrętne myśli itd itp ). Dobrze jeżeli modlitwą o uwolnienie posługuje ksiądz albo osoba posiadająca charyzmat dany przez ducha św niejako do tego powołana.
Przeczytajcie proszę książki Gabriela Amortha głownego egzorcysty Watykanu i oceńcie czy zwykły ( w dobrym tego słowa znaczeniu ) chrześcijanin, bez przygotowania może zająć się egzorcyzmami.

doris

Post autor: doris » 13 paź 2011, 09:43

Kochani gdy wierzymy w Jezusa Chrystusa i jego moc jesteśmy świadomi narażenia i ataku złego nie tylko w posłudze uwalniania.Mam pytanie a co mamy zrobić gdy jesteśmy sami z ofiarą złego.Stać się i przyglądać czy uciekać.Ja uważam że siłę mamy w modlitwie i wierze że jest z nami Pan Jezus.Może przemawia przeze mnie pycha ale byłam w takich sytuacjach w których bez pomocy Pana i jego siły nie dała bym rady.

Awatar użytkownika
Tomasz Białko

Post autor: Tomasz Białko » 13 paź 2011, 10:02

Doris, ale my zupełnie o czym innym mówimy chyba.

Stojąc sam na sam z osobą zniewoloną absolutnie nie trzeba się jej obawiać,
ale chyba nie zaczęłaś się modlić o jej uwolnienie? Powinnaś się raczej modlić
o ochronę dla siebie i z ufnością w Bożą Opatrzność nie lękać się tej osoby.
Ale modlitwa o uwolnienie jest paradoksalnie zagrożeniem dla osób
nieprzygotowanych i do tego niepowołanych ;)

doris

Post autor: doris » 13 paź 2011, 10:58

Tomku, zgadzam się ze może się nie rozumiemy.Nie pamiętam jak się modliłam .

becia35

Post autor: becia35 » 13 paź 2011, 11:56

Ja myślę tak - jeżeli chcę pomóc osobie opętanej czy w inny sposób nękanej przez złego to pierwsze co muszę zrobić ( moim zdaniem ) to znaleźć księdza egzorcystę a potem postarać się doprowadzić tę osobę do niego aby on mógł rozeznać jaki rodzaj zła ją dręczy i w jakim stopniu zły opanował tę osobę. Czasem wystarczy tylko modlitwa uwolnienia. U mnie we wspólnocie prowadzi ją ksiądz, pomaga ona oddalić duchy zła ,, tego świata " , jeżeli ona nie pomaga to mamy odczynienia z demonem i tylko egzorcyzmy pozostają.
Należy się modlić za kapłana który zmaga się ze złem, o ochronę dla niego i o łaskę uwolnienia którego dokonuje Jezus.
Będąc członkami wspólnoty często dostajemy sms że np. tego dnia i o tej godzinie będzie modlitwa o uwolnienie Pani X i prośba o odmawianie w tym czasie Koronki do Miłosierdzie Bożego za Kapłana ( błaganie o łaskę uwolnienia ).
Można w modlitwie polecić tę osobę Jezusowi i poprosić by Boża opatrzność w taki sposób nią kierowała by bez przeszkód trafiła tam gdzie udzielą jej pomocy. Często zanim osoba trafi do egzorcysty to ma tak wielkie trudności, ataki byle by nie stawiła się na spotkanie.

Robert Śliwowski

Post autor: Robert Śliwowski » 13 paź 2011, 12:11

bardzo ciezki temat,ale moze wart podjecia rozmow...na pewno,,wszystko moge wtym,ktory mnie umacnia"(Flp),ale...

becia35

Post autor: becia35 » 13 paź 2011, 12:58

Na pytanie czy powinniśmy się bać złego znalazłam piękny cytat dotyczący naszego codziennego życia

,, Dobry chrześcijanin nieustannie czuwa z mieczem w dłoni, a diabeł nic mu nie może uczynić, bo walczy jak wojownik w pełnej zbroi, nie obawia się złego, bowiem wygnał ze swojego serca to co jest nieczyste " św. Jan Maria Vianney.

Jednak by rozkazywać Zwierzchnościom i Władzom trzeba być do tego powołanym przez Boga.

Awatar użytkownika
Tomasz Białko

Post autor: Tomasz Białko » 13 paź 2011, 13:16

ALe nikt tutaj nie powiedział, że należy się bać złego. Wręcz przeciwnie, więc po
co tę kwestię roztrząsać. Rozważamy tylko kwestię dlaczego nie należy modlić się
o uwolnienie osoby zniewolonej bez powołania do takiej misji i nie jest to kwestia
lęku, ale roztropności i posłuszeństwa. Np. Ojceic Daniel wielokrotnie nam to
właśnie powtarzał byśmy nie modlili się o uwolnienie.

Awatar użytkownika
Marcin
Kontakt:

Post autor: Marcin » 13 paź 2011, 13:17

Tomku, możesz czuć "powiew" pychy z mojej strony. Po prostu mam tak sposób pisania na forum.
Pokora jest stopniem poddaniem się woli Bożej a nie jakimś tam chorym płaszczeniem się przed ludźmi.

Zgodzę się z tym, że osoby świeckie nie powinny podejmować się tak poważnej sprawy jak egzorcyzm uroczysty kiedy to mówi się "w Imię Jezusa Chrystusa..." - to posługa wypływająca ze święceń kapłańskich. Łączenie tego daru łaski z jakimś tam charyzmatem osób świeckich to nieporozumienie.

Piszesz Tomek, że z jednej strony szatana bać się nie powinniśmy a z drugiem jednak strony mówisz, że lepiej nie modlić się w trakcie egzorcyzmu za osobę zniewoloną - bo szatan mógłby się zemścić. Trzeba być jednoznacznym. Pewnym Bożego miłosierdzia. Trzeba ufać Bożemu miłosierdziu na 100%. I porównywanie strażaka w płomieniach do modlitwy podczas egzorcyzmu jest niewłaściwe bo jedno dotyczy ludzkiego zdrowia ciała - drugie naszego ducha i duszy. Cóż może nam się stać kiedy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej? Wtedy to Bóg realnie mieszka w nas. czyż diabeł ma wtedy wstęp do Świątyni Ducha Świętego? Tylko wtedy kiedy my tego chcemy i pozwolimy na to.

A pierwszym krokiem kiedy czujemy że jest z nami coś nie tak duchowo - idziemy do spowiedzi, przyjmujemy Pana w Komunii świętej, wchodzimy w głęboką modlitwę. Po prostu pozwalamy działać w nas Bogu. Jak dzieje się dalej coś nie tak - dopiero wtedy szukamy pomocy u egzorcysty.

Zablokowany