Oddajmy się Maryi w/g św. Ludwika

Tutaj zamieszczajcie swoje ulubione modlitwy.

Moderator: Moderatorzy

Teresa B
Posty: 2771
Rejestracja: 31 lip 2013, 10:24

Oddajmy się Maryi w/g św. Ludwika

Post autor: Teresa B » 02 lut 2017, 19:37

Dziś w święto Ofiarowania Pańskiego, chciałabym Was namówić do ofiarowania się na służbę Matce Najświętszej według "Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montfort.
Dokonałam aktu oddania kilka lat temu i uważam, że to była, jest i będzie najlepsza decyzja w moim życiu. Nic nie może się z nią równać, dlatego tak gorąco Was do niej zachęcam.
Oddajemy się Maryi na wieczność, całe nasze życie, z całym dobrem doczesnym i duchowym, czynimy Maryję uprawnioną do władania nami i wszystkim co posiadamy – łącznie z naszymi bliskimi - według Jej woli. Czegóż można chcieć więcej? Czy jesteśmy wstanie zadbać wystarczająco o siebie, o naszych bliskich? Czy umiemy dobrze zatroszczyć się o nasze dobra obecne i przyszłe? A nasze zbawienie? Maryja potrafi nie tylko zadbać jak należy, ale i święcić, a to już zupełnie inna wartość.
Jak pisze św. Ludwik, "znamy cały szereg prawdziwych nabożeństw do Naszej Pani,(...) ale ten rodzaj nabożeństwa "do Naszej Pani, znany i praktykowany przez bardzo niewielu, jest tym, o którym chcę wam, duszom wybranym, teraz powiedzieć. Polega ono na oddaniu się całkowicie i jako niewolnik Maryi,
i Jezusowi przez Maryję, a następnie czynieniu wszystkiego tego co robimy, przez Maryję, z Maryją, w Maryi i dla Maryi.(...) Nabożeństwo to jest drogą: łatwą, krótką, doskonałą i pewną, wiodącą do zjednoczenia się z Panem Naszym, co stanowi doskonałość chrześcijańską."
Warto znaleźć czas na przeczytanie Traktatu, na pozbieranie informacji, naprawdę warto, w końcu chodzi o życie nasze i naszych najbliższych, tu na ziemi i w wieczności.Niech nie przeraża Was myśl, że nie dacie rady, że to trudne nabożeństwo. Czasami pojawia się taki obraz w naszej głowie , ale jest nieprawdziwy. Za to niepodważalną prawdą jest, że Matka nasza nas prowadzi - zawsze, bo jest Najlepszą Matką i pragnie naszego oddania się Jej. Powodzenia, szczęść Boże.

madziolek
Posty: 1412
Rejestracja: 26 kwie 2013, 18:59

Re: Oddajmy się Maryi w/g św. Ludwika

Post autor: madziolek » 25 mar 2017, 15:53

Przeczytałam ten Traktat.....niesamowity tyle w nim prawdy o nas samych. Właśnie chcę rozpocząć do Aktu Ofiarowania się 26 marzec 2017r...

Teresa B
Posty: 2771
Rejestracja: 31 lip 2013, 10:24

Re: Oddajmy się Maryi w/g św. Ludwika

Post autor: Teresa B » 26 mar 2017, 19:21

Niech Maryja Cię prowadzi :)
Dobrze jest poprzedzić akt oddania 33-dniowym okresem ćwiczeń duchowych. Poniżej podaje linka do szczegółowego przygotowania.


http://www.duchprawdy.com/33_dni_przygo ... udwika.pdf

madziolek
Posty: 1412
Rejestracja: 26 kwie 2013, 18:59

Re: Oddajmy się Maryi w/g św. Ludwika

Post autor: madziolek » 30 mar 2017, 13:46

http://www.duchprawdy.com/33_dni_przygo ... udwika.pdf
To jest 33 dniowy okres ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości