spowiedz "z furtek" "zagrozen duchowych"

Tutaj dyskutujemy na temat różnych zagrożeń itp.

Moderatorzy: Maciej Wilk, Celina Bryniarska, Jacek Baliński

Re: spowiedz "z furtek" "zagrozen duchowych"

Postprzez Robert Śliwowski » 23 Lut 2012, 21:34

tak,racja-robert69-że raczej do furtek nadajacy się głónie:) ajk coś,powinno być w księgarni wspólnotowej,podaje linki,jak coś- www.mamre.pl :)
Robert Śliwowski
Członek wspólnoty

Postprzez Szosowiec123 » 26 Lut 2012, 19:55

mam pytanie mam przystąpić do takiej spowiedzi, czy muszę robić rachunek sumienia i wypisywać grzechy na karce, czy w tych pytaniach wszystko jest zawarte.
Szosowiec123

Postprzez Agnieszka Brzozowska » 26 Lut 2012, 19:57

nie musisz się przygotowywać i nic pisać
są pytania
pomódl się tylko
"Moja dusza oczekuje Pana bardziej niż strażnicy świtu"
Awatar użytkownika
Agnieszka Brzozowska

Miejscowość: MIKOŁÓW

Postprzez robert69 » 26 Lut 2012, 21:21

Lepiej jednak rach.sum. zrobic (zazwyczaj przed spowiedzia jest wskazany ;) ).
Bedzie tez łatwiej dla kapłana no i wieksza szansa ze przypomni sie wiecej spraw (choc i tak te spowiedzi 'furtkowe' sa rozciagniete na kilka spowiedzi bo prawie niemozliwe zeby od razu sobie wszystko przypomniec).
Niektórzy kaplani maja po kilkadziesiat osób w kolejce do spowiedzi (jak by nie było jedna zajmuje kilka godz a przeciez maja swoje obowiazki na parafii) tak tez zlitujcie sie nad Nimi :) i róbcie rach.sum z tych zagrozen (mimo ze kaplani maja te pytania sami podczas spowiedzi)
robert69

Postprzez Szosowiec123 » 27 Lut 2012, 18:16

dzięki za odpowiedz. byłem się omówić z księdzem na taką spowiedź. Powiedział że mam wypisać te grzechy które mi leżą na sumieniu. I powiedział że będzie jedno razowo zrobiona.
Szosowiec123

Postprzez robert69 » 27 Lut 2012, 19:10

Szosowiec123 napisał(a): I powiedział że będzie jedno razowo zrobiona.

No tak jasne ze "jednorazowo" (z tego co powiesz, przypominisz Sobie)-moze nie precyzyjnie sie wyraziłem ze te spowiedzi rozciagniete sa na kilka, ale chodzi o to ze po prostu sie jeszcze po spowiedzi przypomina to i tamto i trzeba dopowiadac na nastepnej (oczywiscie to juz trwa kilka min).
To tak podobnie jak z modlitwa przebaczenia o.Grandisa-niby juz wszyscy a tu ciagle się ktos przypomni (komu jeszcze powinnismy wybaczyc-dlatego zalecane jest odmawiac przez miesiąc)
robert69

Postprzez Szosowiec123 » 28 Lut 2012, 18:39

To znaczy że te pytania nie są wyczerpujące ? Ja myślałem, że wszystko będzie zawarte w pytaniach.
Szosowiec123

Postprzez robert69 » 28 Lut 2012, 19:08

Szosowiec123 napisał(a):To znaczy że te pytania nie są wyczerpujące ? Ja myślałem, że wszystko będzie zawarte w pytaniach.

Pytania są wyczerpujace (choc ciagle uzupełnianie ze wzgledu na pojawianie sie nowych zagrozen lub pod zmieniona nazwa etc) ale chodzi o to ze mimo tych wszystkich pytan zazwyczaj trudno przypomniec Sobie wszystko z okresu całego swojego zycia i po prostu przypomni sie pózniej.
Jest tez tak ze sam nie wiesz o jakis sprawach (dla przykładu mozna by powiedziec ze nie wiedziałes za jakas "utalentowana" znachorka przelewała nad Toba wosk czy inne dziwne rzeczy czyniła) a pózniej sie o tym dowiedziałes.
No chyba ze masz tak idealna pamiec ze pamietasz wszystko od narodzin :) i w dodatku przepytałes cała rodzinę, znajomych etc. czy czegos tam nad Toba nie wyprawiali :)
robert69

Postprzez Agnieszka Brzozowska » 28 Lut 2012, 19:45

to jest też spowiedź z grzechów pokoleń - dlatego możemy wszystkiego nie wiedzieć - co robiła babcia lub dziadek
"Moja dusza oczekuje Pana bardziej niż strażnicy świtu"
Awatar użytkownika
Agnieszka Brzozowska

Miejscowość: MIKOŁÓW

Postprzez Szosowiec123 » 28 Lut 2012, 20:06

"i w dodatku przepytałeś cała rodzinę, znajomych "
Może wydać to się dziwne , ale wpadło mi w ucho, dowiedziałem się kilka przydatnych informacj. Pan Bóg też zadbał abym był dobrze przygotowany i wiem że w mojej rodzinie od strony jednej z rodziców działy się dziwne rzeczy.Oczywiście to mnie nie usprawiedliwia z moich grzechów i winny jestem tylko ja.

robert69 napisałeś że może się coś później przypomnieć przecież są pytania, i Związku z tym jeżeli np. Było by pytanie :
1. Czy siedziałeś w kościele w ławce 27.
Ja odpowiem że "nie pamiętam, że jest taka możliwość" i dodam "Może jedną ławkę dalej" to nie muszę być w 100 procentach pewny czy w tej odpowiedzi ?
Szosowiec123

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zagrożenia i nie tylko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości