PRZEKLEŃSTWO

Tutaj dyskutujemy na temat różnych zagrożeń itp.

Moderatorzy: Celina Bryniarska, Ewelina Kurdziel, Jacek Baliński, Agnieszka Brzozowska

PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Agata Wątroba » 26 Lip 2011, 18:52

Terminologia przekleństwa w języku hebrajskim jest bardzo bogata. Służy ona wyrażaniu gwałtownych reakcji ludzi o żywych temperamentach: złorzeczy się w zagniewaniu (zm), upokarzając innych (rr), okazując im wzgardę (qll), wyklinając (qbb), bluźniąc ( lh). Biblia grecka nawiązuje przede wszystkim do rdzenia słowotwórczego ara, który wyraża ideę modlitwy, ślubowań, zaklęć i kojarzy się z wzywaniem jakiejś siły wyższej, by zechciała wystąpić przeciwko temu, którego się przeklina.

Przekleństwo jest próbą wprowadzenia do akcji ukrytych sił, które przewyższają człowieka. Mocą słowa, które zaraz po wypowiedzeniu zdaje się automatycznie powodować zgubne skutki, przekleństwo mobilizuje straszną potęgę zła i grzechu; potęgę, która z nieubłaganą konsekwencją prowadzi od zła do nieszczęścia. Tak więc przekleństwo w swej pełnej formie zawiera dwa terminy ściśle ze sobą powiązane: przyczynę lub warunek, który pociąga za sobą określony skutek: Ponieważ „uczyniłeś to a to (jeśli uczynisz to...) ..., spotka cię takie oto nieszczęście".

Nie można przeklinać lekkomyślnie, bez narażania się na ryzyko sprowadzenia na własną osobę całej grozy przekleństwa, które się wzywa (por. Ps 109, 17). Jeśli się kogoś przeklina, trzeba mieć władzę nad jego najgłębszą istotą. Ma to być legalna władza świecka albo powaga ojcowska, prawo biedaka lub sprawiedliwego, który niesłusznie cierpi ucisk (Ps 137, 8 n; por. Job 31, 20. 38 n; Jk 5, 4), lub wreszcie władza samego Boga.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... zeklenstwo

..."Jeśli się kogoś przeklina, trzeba mieć władzę nad jego najgłębszą istotą. Ma to być legalna władza świecka albo powaga ojcowska, prawo biedaka lub sprawiedliwego, który niesłusznie cierpi ucisk (Ps 137, 8 n; por. Job 31, 20. 38 n; Jk 5, 4), lub wreszcie władza samego Boga..." Jak to rozumieć??
Ostatnio edytowany przez Agata Wątroba, 26 Lip 2011, 19:24, edytowano w sumie 1 raz
Mnóżmy dobro,wtedy na zło nie będzie miejsca.Doświadcz mnie,Panie,wystaw mnie na próbę,zbadaj me sumienie i serce.Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą.Błogosławcie i tych,którzy was prześladują,a nie złorzeczcie.
Awatar użytkownika
Agata Wątroba
Członek wspólnoty
 
Posty: 1571
Rejestracja: 13 Cze 2011, 10:27

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Agata Wątroba » 26 Lip 2011, 18:55

MODLITWA O UWOLNIENIE OD PRZEKLEŃSTWA

Panie Jezu Chryste, wierzę, że jesteś Synem Bożym i jedyną drogą do Boga. Wierzę, że umarłeś za moje grzechy i zmartwychwstałeś. Ty stałeś się przeklęty każdym przekleństwem, które powinno spaść na mnie za moje grzechy. Ty Jezu wykupiłeś mnie z każdego przekleństwa, abym mógł żyć w błogosławieństwie.

Panie Jezu, przepraszam Cię za wszystkie moje grzechy i grzechy moich przodków. Proszę Cię o przebaczenie szczególnie tych grzechów, które otworzyły mnie na działanie przekleństwa. Uwolnij mnie Jezu od skutków grzechów moich przodków. W Twoim Imieniu Jezu rezygnuję z buntu przeciwko Tobie, wyrzekam się wszystkich moich grzechów i grzesznych przyzwyczajeń i poddaję całe moje życie Tobie jako jedynemu mojemu Panu i Zbawicielowi.

Decyzją woli przebaczam wszystkim, którzy mnie skrzywdzili, ponieważ pragnę, aby Bóg mi wszystko przebaczył. W sposób szczególny przebaczam…( imiona osób, które mnie skrzywdziły). Przebaczam im Jezu tak jak Ty mi wszystko przebaczyłeś. Przebaczam również samemu sobie wszystkie moje grzechy, błędy i porażki życiowe, tak jak Ty mi wszystko przebaczasz.

Staję teraz we Krwi Jezusa, w Sercu Maryi Wspomożycielki chrześcijan, chroniony od każdego zła. Szatan nie ma do mnie żadnych praw. Krew Jezusa odkupiła mnie, oczyszcza z każdego grzechu i uświęca mnie.

W imieniu Jezusa wyrzekam się wszelkich kontaktów z okultyzmem ( z magią, bioenergoterapią, reiki, kartami tarota i wszelkimi formami wróżenia, uzdrawiania za pomocą różnych energii, homeopatią, jogą, religiami i medytacjami wschodu, astrologią, radiestezją, horoskopami, itp.). Jeśli posiadam jakieś amulety, talizmany, książki okultystyczne, ezoteryczne, jakieś przedmioty „ na szczęście”, odpromienniki, symbole religijne innych religii, itp. to postanawiam zniszczyć je natychmiast.

Teraz Panie Jezu, w autorytecie dziecka Bożego, na mocy chrztu świętego, przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej, św. Michała Archanioła, mojego anioła stróża i wszystkich świętych w niebie, wyzwalam siebie w Twoje Imię Jezu od jakiegokolwiek przekleństwa nad moim życiem! W tej chwili w Imieniu Jezusa, niech tak się stanie! AMEN

Z wiarą i pełnym zaufaniem przyjmuję uwolnienie od przekleństwa i dziękuję Ci za nie Jezu! Otwieram się teraz całkowicie na przyjęcie wszystkich Błogosławieństw, które dla mnie przygotowałeś. Chcę kochać Jezu tylko Ciebie z całego serca, ze wszystkich moich sił i z całej duszy, a drugiego człowieka jak siebie samego. Oddaję całe swoje życie, prowadzenie mnie każdego dnia i owoce tej modlitwy Matce Bożej. AMEN!

Dziękczynienie i chwalenie Jezusa za wszystko co uczynił dla mnie w trakcie tej modlitwy, a następnie słuchanie w głębokiej ciszy Jego głosu, Jego odpowiedzi na moją modlitwę.

http://www.bydgoszcz-sm.salezjanie.pl/r ... uwolnienia
Mnóżmy dobro,wtedy na zło nie będzie miejsca.Doświadcz mnie,Panie,wystaw mnie na próbę,zbadaj me sumienie i serce.Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą.Błogosławcie i tych,którzy was prześladują,a nie złorzeczcie.
Awatar użytkownika
Agata Wątroba
Członek wspólnoty
 
Posty: 1571
Rejestracja: 13 Cze 2011, 10:27

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Agata Wątroba » 26 Lip 2011, 18:57

Bywa, że komuś wymknie się jakieś: „Idź do diabła!”, „A niech cię szlag trafi” czy choćby: „Jesteś diabeł, nie dziecko”. Mimo iż świadomie nie życzymy komuś zła – przez takie słowa też uchylamy furtkę złemu. Podobne skutki mają przekleństwa używane jako wulgaryzmy, którymi „ubarwiamy” swoje wypowiedzi. W naszej refleksji skupimy się jednak na przekleństwie jako złorzeczeniu. Temat ten poruszył na Europejskiej Konferencji IAD w Częstochowie ks. dr Marian Piątkowski – egzorcysta i założyciel pierwszej w Polsce wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym (w Poznaniu).
Mnóżmy dobro,wtedy na zło nie będzie miejsca.Doświadcz mnie,Panie,wystaw mnie na próbę,zbadaj me sumienie i serce.Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą.Błogosławcie i tych,którzy was prześladują,a nie złorzeczcie.
Awatar użytkownika
Agata Wątroba
Członek wspólnoty
 
Posty: 1571
Rejestracja: 13 Cze 2011, 10:27

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Agata Wątroba » 26 Lip 2011, 19:00

Prawdziwą pomocą dla osoby przeklętej jest egzorcyzm (choć dobrze byłoby skłonić osobę, która rzuciła przekleństwo, aby je przed Bogiem odwołała). Główny ciężar obrony spoczywa jednak na osobie przeklętej. Jeśli żyje w grzechu – powinna z nim zerwać i zostać gorliwym chrześcijaninem: żyć w stanie łaski, często korzystać z sakramentu pokuty (powinna też wyznać wtedy okoliczności przekleństwa) i Eucharystii. Ważny jest stopień jej wiary, wzmacnianej lekturą Pisma świętego i wiedzą religijną. Potrzeba również osobistej modlitwy – zwłaszcza różańca – a także modlitwy wstawienniczej. Obroną przeciw skutkom przekleństwa jest modlitwa wielbiąca Pana Boga (złe duchy jej nie znoszą), a także modlitwa językami. Niezbędne jest również przebaczenie sprawcy przekleństwa. Skuteczne bywa ofiarowanie Mszy św., a szczególnie sprawowanie jej w domu obciążonym przekleństwem.Od czego zależy skuteczność przekleństwa?


1.Od stopnia złej woli osoby przeklinającej. Jeśli działa ona świadomie, z autentyczną intencją złorzeczenia, np. z głęboką nienawiścią – skutek będzie duży, zwłaszcza jeśli zachodzi przy tym związek pokrewieństwa. Ogólną zasadą jest: im pokrewieństwo bliższe, tym przekleństwo groźniejsze. Najbardziej niebezpieczne to przekleństwa rodziców wobec dzieci. Szatan uważa się wtedy za uprawnionego do wyrządzenia szkody, która może dotyczyć ciała, psychiki, relacji międzyludzkich, mienia – do opętania włącznie. Znane są przypadki, gdy matka rzuciła przekleństwo na nienarodzone jeszcze dziecko i oddała je diabłu, a ono urodziło się opętane. Znane są także opętania dzieci ochrzczonych – zbyt małych, żeby były zdolne do rozeznania dobra i zła, więc nie mogły popełnić osobistego grzechu. Wtedy najbardziej prawdopodobną przyczyną obecności złego ducha jest przekleństwo.
2.Od intencji sprowadzenia zła przez przeklinającego lub czarownika, któremu „zlecono zadanie” – zwłaszcza jeśli osoby te zawarły pakt z diabłem. W czarnej magii występuje tzw. „zło-czynienie”, maleficjum, czyli współdziałanie przekleństw z odpowiednimi rytuałami i posługiwanie się zauroczonym przedmiotem.
3.Od okoliczności, w jakich pada klątwa. Ma ona większą siłę w szczególnych sytuacjach życia, takich jak ślub, chrzciny, urodziny. Ks. Rufus Pereira na X Forum Charyzmatycznym w Łodzi powołał się na przykład pewnej kobiety, która od 20 lat uskarżała się na ból brzucha. Podczas egzorcyzmu okazało się, że to cierpienie spowodowała teściowa – dając jej w dniu ślubu do wypicia szklankę mleka. Ono było nośnikiem przekleństwa teściowej, która nie zaakceptowała młodej kobiety jako żony swojego syna. Jak widać, szatan może działać również poprzez przedmioty.
Ksiądz Rufus wskazał także na zagrożenie, jakim jest przekleństwo pokoleniowe. Jeśli ktoś z naszych przodków posłużył się przekleństwem, to klątwa ta może trwać przez pokolenia. Szczególnie niebezpieczne jest, gdy w rodzinie miały miejsce przypadki samobójstw, aborcji, morderstw, gdy ktoś zajmował się okultyzmem, magią, satanizmem lub był członkiem sekty. Ducha zła obecnego w naszej rodzinie niejako nieświadomie „dziedziczymy”.
4.Od stanu duszy osoby, która została przeklęta. Jeśli grzech jest w jej życiu ciągle obecny –brakuje jej Bożej ochrony, a przekleństwo niejako oprze się na grzechu tej osoby. Jeśli natomiast jest w stanie łaski uświęcającej – wtedy może być nawet całkowicie odporna na przekleństwo. Należy przy tym pamiętać, że szatan uderza także w tego, który w złych intencjach złorzeczy innej osobie – szczególnie, kiedy zamawia zło poprzez maga. Zło pozyskuje wówczas wpływ na osobę zamawiającą i przejmuje nad nią pewną władzę.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowa ... rzeklestwa
Mnóżmy dobro,wtedy na zło nie będzie miejsca.Doświadcz mnie,Panie,wystaw mnie na próbę,zbadaj me sumienie i serce.Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą.Błogosławcie i tych,którzy was prześladują,a nie złorzeczcie.
Awatar użytkownika
Agata Wątroba
Członek wspólnoty
 
Posty: 1571
Rejestracja: 13 Cze 2011, 10:27

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Gabi » 28 Lip 2011, 07:45

Przeklenstwo wg egzorcysty ks. Bogusława Jaworowskiego naprawde polecamGabi
 

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Agata Wątroba » 31 Lip 2011, 16:14

Nie będziecie wyrządzać krzywdy jeden drugiemu. Ostre, kategoryczne słowa. Ale zaraz padają inne, jakby niepasujące: Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości.

Przedziwna Boża logika. Nie krzywdź! I nie pozwalaj krzywdzić - broń sprawiedliwości. Ale nie kosztem drugiego człowieka. Nie krzywdź nawet tego, który ciebie krzywdzi. Nie zasłaniaj się sprawiedliwością. Błogosławieństwo dotyczy tych, którzy dla sprawiedliwości cierpią, nie generują cierpienia innych. Pamiętaj: w każdym - nawet najgorszym zbrodniarzu - trwa nieusuwalny obraz Boga.

Nie będziecie wyrządzać krzywdy jeden drugiemu. Będziesz się bał Boga twego, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz! - czytam fragment Księgi Kapłańskiej. I wracają słowa świętego Pawła wypowiedziane setki lat później: Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.

Zatem: nie krzywdź. Chcąc uderzyć człowieka, zawsze uderzasz Boga.

Nie krzywdź. Jeśli człowiek jest świątynią, popełniasz świętokradztwo.

Przebacz. Ze względu na Boga, którego miłujesz, i który żyje w tym, kto cię skrzywdził.


http://liturgia.wiara.pl/kalendarz/67b5 ... 2011-07-30
Mnóżmy dobro,wtedy na zło nie będzie miejsca.Doświadcz mnie,Panie,wystaw mnie na próbę,zbadaj me sumienie i serce.Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą.Błogosławcie i tych,którzy was prześladują,a nie złorzeczcie.
Awatar użytkownika
Agata Wątroba
Członek wspólnoty
 
Posty: 1571
Rejestracja: 13 Cze 2011, 10:27

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Agata Wątroba » 02 Cze 2012, 01:00

Przekleństwo to świadome i celowe złorzeczenie – przywołanie zła, żeby zniszczyło danego człowieka i sprowadziło na niego nieszczęście. Złorzeczenie wypowiadane jest najczęściej pod wpływem emocji, mówiący nie ma wtedy na myśli klątwy, choć padają ciężkie słowa: „A niech cię szlag trafi!”, „Idź sobie w cholerę!”, „A żebyś zdechł!”. Ale wszelkie świadome życzenie komuś zła jest już przekleństwem. Nie musi nawet być wypowiedziane – ważna jest intencja.

Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boże, otrzymał od Stwórcy dwie władze duchowe, które najbardziej upodobniają go do Stwórcy: rozum i wolną wolę. Z rozumem związana jest władza poznawcza i władza sądzenia według prawa sumienia, które człowiek ma wpisane w serce. Gdy więc ktoś idzie za jakąś złą myślą, jego rozum powie mu: „Stop! To jest złe!” W tym momencie jego wolna wola musi podjąć decyzję – „Chcę tego, czy odrzucam”. Jeśli człowiek odrzuci pokusę, stoczył zwycięską walkę duchową. Jeśli wybierze zło, to popełnia grzech, czyli otwiera furtkę dla działania ducha złego.

Gdy człowiek otwiera się na siły i energie – nawet te, których istnienia nie może poznać rozumem – pozwala się danej sile zamanifestować. Przeklinając lub złorzecząc komuś przywołuje więc szatana, nieświadomie (lub świadomie – w przypadku okultystów) zapraszając go, by zaszkodził danej osobie.
Mnóżmy dobro,wtedy na zło nie będzie miejsca.Doświadcz mnie,Panie,wystaw mnie na próbę,zbadaj me sumienie i serce.Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą.Błogosławcie i tych,którzy was prześladują,a nie złorzeczcie.
Awatar użytkownika
Agata Wątroba
Członek wspólnoty
 
Posty: 1571
Rejestracja: 13 Cze 2011, 10:27

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Gabi » 18 Cze 2012, 21:59

"grzech sprowadza przekleństwo i dopóki nie zostanie zadośćuczyniony, nieszczęścia będą rozlewać się na wszystkich."
Gabi
 

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Gabi » 18 Cze 2012, 22:15

"Jakie grzechy przynoszą przekleństwo? Przede wszystkim grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu, ale też zabójstwo, aborcje, skryty mord, magia, krzywdzenie sierot i wdów, prostytuowanie osób, perwersje seksualne, przeklinanie potomstwa, alkoholizm, narkomania, krzywdy psychiczne i fizyczne, posługiwanie się symbolami pogańskimi i satanistycznymi: amuletami, talizmanami, a także duchowe praktyki związane z mitycznymi wierzeniami, np. hinduistycznymi, tybetańskimi, technikami medytacyjnymi zapożyczonymi ze Wschodu, ponadto spirytyzm, astrologia, karty tarota, tablica ouija, horoskopy, wróżbiarstwo, jasnowidztwo, bioenergoterapia, posługiwanie się wahadełkiem, nieznanymi energiami i stosowanie takich technik pseudoterapeutycznych jak np. metoda Silvy czy Reiki, albo medycyna okultystyczna. Wreszcie grzechem sprowadzającym przekleństwo na całą rodzinę jest na pewno cudzołóstwo, czyli zdrada małżeńska. To wielka zbrodnia dokonana na sercu!"
Gabi
 

Re: PRZEKLEŃSTWO

Postprzez Monika Rybarczyk » 15 Kwi 2013, 19:27

W jaki sposób odwołać/ zdjąć przekleństwo rzucone z całą świadomością na osobę, która wyrządziła straszną krzywdę i niestety to przekleństwo działa! (poronienia)
Tak, wiem, dziś już wiem, że nie ma takiej krzywdy która usprawiedliwiałaby takie rzeczy.
"Choć Ty najlepiej wiesz
po co zsyłasz burzę
wiesz też kto cierpliwy
a kto już nie zdzierży dłużej "
Monika Rybarczyk
Członek wspólnoty
 
Posty: 196
Rejestracja: 04 Kwi 2013, 11:49

Następna

Wróć do Zagrożenia i nie tylko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości