Spotkania

Wszystko co dotyczy spotkań otwartych

Moderator: Moderatorzy

Gabriel

Spotkania

Post autor: Gabriel » 20 cze 2018, 04:45

Szczęść Boże.
Jeździmy na spotkana od ponad 3 lat. Mamy wrażenie z żoną teściową i mamą że spotkania nabrały jakby pospiechu.Jest dużo mniej modlitwy-piesni uwielbienia na początku, a i modlitwy o uzdrowienia, uwolnienia i wylanie Ducha Świętego są też dużo krótsze. Zmianę tą zauważyliśmy po tym jak przez chwilę były wstrzymane spotkania. Duch Święty jak najbardziej działa, ale brakuje nam spotkań takich jak kiedyś. Brak ojca Mirka też nas trochę boli. Nie wiem czy to jest tylko nasze wrażenie? Pomijając wszystko... zawsze Chwała Panu!!!

Awatar użytkownika
Maciej Porcz
Administrator i Członek Wspólnoty

Re: Spotkania

Post autor: Maciej Porcz » 20 cze 2018, 22:35

Szczęść Boże :)

Gabrielu dzięki, że dzielisz się tym z nami. Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak umiem, ale myślę, że sporo tu zależy też od tego jak sam Bóg to prowadzi, jakie Duch Święty daje natchnienia - szczególnie Ojcu Danielowi, który te spotkania prowadzi.

Sprostuję tylko na wstępie, iż spotkania nigdy nie były wstrzymane i raczej nie łączył bym z tym zmian w formie lub czasie trwania. ;)

Jeśli chodzi o samą długość spotkań jako całości, to chyba aż tak bardzo się nie różni od tego co było. Natomiast da się zauważyć, iż wydłużyło się wprowadzenie(ta część przed Mszą Św.), w której Ojciec właśnie wprowadza nas w duchowość danego spotkania, czasami wygłosi krótką naukę, często są też ważne ogłoszenia, no i uwielbienie. Kiedyś, przed paru laty, ta część zawierała głównie uwielbienie, dziś jest bardziej rozbudowana.
Msza Św. jak zawsze. Natomiast od wielu miesięcy po adoracji mamy jeszcze procesje z Matką Bożą, więc jest to niejako dodatkowa część spotkań.
Sam osobiście zauważyłem, że wydłużył się "czas świadectw", który potrafi trwać czasami ponad godzinę, a świadectwa są bardzo ważną formą zarówno ewangelizacji jak i wzmacniania wiary. Kiedyś świadectwa trwały krócej, czasami były w dwóch turach. Co jednak ciekawe i co powtarza też często Ojciec - wszystkie te świadectwa są potrzebne i wszystkie są bardzo wartościowe. Być może są one nam potrzebne na ten czas.
"Czas świadectw" w moim przypadku był jednym z kluczowych momentów na drodze nawrócenia, dzięki temu wiem, że Pan działa wtedy z wielką mocą - tak jak w trakcie klasycznych modlitw. ;)

Co do skrócenia innych modlitw, ja tego aż tak bardzo nie odczuwam, ale chyba są troszkę krótsze. Natomiast, wierzę głęboko, iż te spotkania są dziełem Ducha Świętego, a jak wiemy DŚ nie lubi stagnacji :D i dynamicznie dostosowuje modlitwę nie tyle do siebie - bo Bogu ta modlitwa nie jest potrzebna - tylko do tego, co jest najpotrzebniejsze nam grzesznikom :D

Jeśli chodzi o o. Mirka, nie mam wielu informacji, ale z tego co wiem, rozwija teraz swoją wspólnotę wraz z wieloma osobami świeckimi, ale nie podam szczegółów bo ich nie znam. Wiem jednak, że zawsze i nieustannie modlimy się na spotkaniach aby w Polsce powstawały nowe wspólnoty. No więc... Duch nas wysłuchuje ;) Chwała Panu, niech takich spotkań będzie jak najwięcej :)

Mam nadzieję, że choć częściowo odpowiedziałem na wątpliwości.
Pozdrawiam z modlitwą :)

raf85

Post autor: raf85 » 21 cze 2018, 13:12

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Czytając post Gabriela, aż chce mi się powiedzieć – „z ust” mi to wyjąłeś ;) Kilka dni temu dokładnie tymi samymi spostrzeżeniami dzieliłem się z pewną osobą.

Czego mnie brakuje? Zbyt mało jest uwielbienia. Szczególnie na początku. Wcześniej faktycznie było tego dużo, dużo więcej. Szczerze mówiąc, zamiast słuchania przez 30 czy 40 minut ogłoszeń, wolałbym żebyśmy uwielbiali Boga. W szczególności brakuje mi uwielbienia Ducha Świętego, który jest w końcu Trzecią Osobą Boską. Zauważyłem, że gdy dużo śpiewamy Duchowi Świętemu, to więcej się dzieje np. o. Daniel ma różne obrazy albo słowa prorocze dla nas.
Na ostatnim spotkaniu otwartym akurat dużo uwielbialiśmy Ducha Świętego, ale coraz rzadziej się to zdarza.

Kolejna sprawa to fakt, że od grudnia ub. roku spotkania otwarte w ogóle nie są zamieszczane w internecie. I nie ma żadnej informacji na ten temat. Gdybym nie jeździł na te spotkania, to w ogóle bym nawet nie wiedział co się na nich działo.
Dlaczego nie ma retransmisji na YT? Pamiętam, że dwa lata temu było to samo ze spotkaniami z hali – był jakiś problem o którym nikt nie chciał powiedzieć. Przypuszczam, że teraz jest podobnie – mam na myśli halę.
Ale dlaczego nie zamieszczacie spotkań otwartych z Górki Przeprośnej? Dwie osoby z którymi jeżdżę, w ciągu tego pół roku składały świadectwa, ale nie można ich obejrzeć i do nich wrócić, bo materiału nie ma na Waszym kanale. A świadectwa są czymś niezwykle istotnym.

Poza tym te spotkania są najfajniejszymi w jakich kiedykolwiek brałem udział. Tu naprawdę działa Duch Święty, przekonuję się o tym za każdym razem. Nie wyobrażam sobie nie brać udziału w tych spotkaniach. :) :D

Niech Bóg błogosławi o. Daniela i całą Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa :)

adriannn

Post autor: adriannn » 26 cze 2018, 08:15

Szczęść Boże, czy wiadomo kiedy będzie na youtube nagranie z ostatniego spotkania otwartego z 16.06.2018? Czekam i czekam i doczekać się nie mogę :)

Awatar użytkownika
Maciej Porcz

Post autor: Maciej Porcz » 26 cze 2018, 22:51

Niestety trzeba czekać. Nagrywanie i publikowanie spotkań, to jest ogromna praca do wykonania i muszą zostać dopełnione różne ważne aspekty zarówno techniczne jak i prawne oraz logistyczne. Mamy nadzieję, że niebawem zaczną się pojawiać nagrania, także te zaległe ;)

kasiaJa

Post autor: kasiaJa » 05 lip 2018, 21:12

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Mam pytanie odnośnie spotkania otwartego na Hali w sierpniu - czy będzie wymagana jakaś rezerwacja, bo nie ma informacji na ten temat na stronie wspólnoty, a jedynie o ofiarach-wejściówkach dla osób na hali w środku (15zł) i dla osób pozostających na zewnątrz (10 zł). Planujemy przyjazd ale brakuje nam informacji...
Pozdrawiam w Chrystusie Panu!
:)

Awatar użytkownika
Maciej Porcz

Post autor: Maciej Porcz » 05 lip 2018, 21:21

Nie będzie wcześniejszej rezerwacji. W momencie wejścia na halę każdy otrzyma wejściówkę.
Jest też prośba właśnie aby składać dobrowolne ofiary, ponieważ miejsce jest pod wieloma względami bardzo dobre, ale organizacja ponosi też za sobą pewne niemałe koszty.

MagdaW

Post autor: MagdaW » 10 lip 2018, 21:35

Mam pytanko ;) organizator mający np.50 osób idzie w odrębną kolejkę po wejściówki,czy każdy indywidualnie.Wydaje mi się ze powstałby niepotrzebny chaos.Proszę o wiążącą odpowiedż bo to organizacyjnie wydaje się ważne....

Awatar użytkownika
Maciej Porcz

Post autor: Maciej Porcz » 10 lip 2018, 21:58

Madziu, na tę chwilę kolejka do wejścia będzie jedna. Organizator może wejść zabrać wejściówki dla swojej grupy i wyjść lub każdy w grupie może wejść sam.
Jeśli organizacja się zmieni damy znać - na ten moment tak to wygląda.

ODPOWIEDZ