Ratujmy Rodzinę, włącz się do akcji, podpisz List do Papieża

Kochany ojciec święty Franciszek i wszystko co z nim związane :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stanisław
Posty: 18194
Rejestracja: 18 paź 2013, 21:53

Ratujmy Rodzinę, włącz się do akcji, podpisz List do Papieża

Post autor: Stanisław » 30 sty 2015, 20:39

Witajcie

Otrzymałem maila z Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi, 31-064 Kraków, ul. Augustiańska 28 z prośbą o podpisanie się na stronie: http://www.ratujmyrodzine.pl/who-are-we,3228,c.html

Pozwólcie, że przytoczę ten list

„A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo"

Mt 19, 9


Drogi Przyjacielu!

czy przytoczone powyżej słowa samego Jezusa Chrystusa mogą pozostawiać jakiekolwiek wątpliwości co do zasady nierozerwalności małżeństwa?

Okazuje się, że – owszem – mogą. Okazuje się, że takie wątpliwości pojawiają się nawet u tych, których zadaniem jest rozjaśniać je w umysłach wiernych – biskupów.

Na pewno domyślasz się, o czym mówię. W końcu jesteś – podobnie jak ja – świadomym swojej wiary katolikiem, który na bieżąco śledzi wszystkie doniesienia z życia Kościoła.

Na pewno wiesz zatem, co wydarzyło się na ubiegłorocznym Synodzie Biskupów ds. Rodziny. Pamiętasz zamieszanie, które powstało wskutek postulatu grupy hierarchów, aby dopuścić do Komunii Św. rozwodników żyjących w nowych związkach.

To jednak nie wszystko. „Homoseksualiści posiadają dary i cechy, które mogą zaoferować wspólnocie chrześcijańskiej” – tak brzmiał fragment raportu powstałego w trakcie synodu…

„Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą (…) nie odziedziczą królestwa Bożego” – tak, piórem Św. Pawła Apostoła, głosi Pismo Święte!

Jak można nie dostrzegać olbrzymiego rozdźwięku pomiędzy słowami samego Boga a poglądami, które usiłuje lansować grupa postępowych biskupów?

Te zapisy na szczęście zostały odrzucone – zgrozą napawa jednak fakt, że za ich obecnością w finalnym dokumencie zagłosowała większość biskupów...

Zagrożenie dla tradycyjnego nauczania Kościoła o rodzinie nie minęło. W październiku tego roku ma się odbyć druga część synodu i możemy być pewni, że środowiska, które opowiadają się za „modernizacją” Kościoła, nie ustaną w swoich próbach odejścia od nauki Chrystusa.

Na szczęście jest jeden człowiek, który może położyć kres wszelkim próbom naruszenia nienaruszalnych prawd. Człowiek, który jest namiestnikiem Chrystusa na ziemi, w którego mocy jest jednym zdaniem uciąć wszystkie szkodliwe spekulacje…

Tym człowiekiem jest oczywiście nasz Ojciec Święty – Jego Świątobliwość Franciszek.

Postanowiliśmy więc zwrócić się do naszego Pasterza z synowską prośbą o zdecydowane słowo, które rozpędzi chmury zbierające się nad przyszłością naszych dzieci. O słowo, które będzie latarnią oświetlającą ich drogę.

W tym celu – wraz z naszymi Przyjaciółmi, zaniepokojonymi katolikami z całego świata – uruchomiliśmy międzynarodową stronę internetową:

RatujmyRodzine.pl
Klikając w powyższy baner, przejdziesz do strony, zawierającej list, który – wraz z Twoim podpisem oraz podpisami wielu tysięcy wiernych z całego świata – dostarczymy Ojcu Świętemu, aby w swojej łaskawości raczył On poznać nasze obawy i położyć im kres.

Bardzo Cię proszę: nie zwlekaj i jak najprędzej dołącz do naszej akcji. Podpisanie listu zajmie Ci jedynie chwilę, a skutki tego podpisu mogą mieć nieocenione znaczenie przez wiele następnych lat!

Powinno być dla nas wszystkich otuchą, że w naszych staraniach nie zostaliśmy osamotnieni. Wielu hierarchów nie godzi się na jakiekolwiek odstępstwa od nauczania Chrystusa, w tym kardynałowie Gerhard Müller, Velasio de Paolis, Marc Ouellet czy Jego Eminencja Raymond Burke, który zwrócił się do nas z poruszającym apelem:

„Kościół powinien bronić małżeństwa, zamiast je osłabiać. Jego nierozerwalność nie jest pokutą ani cierpieniem. Jest wielkim pięknem i źródłem radości dla tych, którzy w małżeństwie trwają. Dlatego jestem bardzo zmartwiony i wzywam wszystkich katolików - świeckich, księży, biskupów – aby zaangażowali się, od teraz aż do nadchodzącego synodu, w głoszenie prawdy o małżeństwie”.

Odpowiadamy więc na wezwanie! Odpowiedz na nie i Ty. Raz jeszcze zachęcam Cię: wejdź na http://www.RatujmyRodzine.pl i zwróć się do Ojca Świętego z synowską prośbą o obronę chrześcijańskiej rodziny.

W Jezusie i Maryi
podpis_prezes_list.png
Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu
Ks. Piotra Skargi
List do Papieża można podpisać tutaj: :arrow: http://www.ratujmyrodzine.pl/

PS. Polityka prywatności w/w strony, wg mojej opinii jest bezpieczna, jasna i czytelna. Zawsze warto to sprawdzać, aby nie podpisać czegoś w ciemno, jak strony, o których tu już pisałem

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel
Moderator i Członek Wspólnoty
Posty: 4632
Rejestracja: 26 maja 2012, 16:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ratujmy Rodzinę, włącz się do akcji, podpisz List do Pap

Post autor: Ewelina Kurdziel » 02 lut 2015, 17:53

Stanisław pisze:PS. Polityka prywatności w/w strony, wg mojej opinii jest bezpieczna, jasna i czytelna. Zawsze warto to sprawdzać, aby nie podpisać czegoś w ciemno, jak strony, o których tu już pisałem
A ja jednak radzę uważać na Fundację im. Ks. Piotra Skargi i przestrzegam by nie zamawiać u nich żadnych książek, nie podawać im swojego adresu.
Są znani z naciągania. Już jakiś czas temu o nich czytałam.

Zamawiający książkę udostępnia fundacji i Stowarzyszeniu swój adres. Zgodnie z umieszczoną na kuponie zamówienia maleńkimi literkami informacją, dane będą przetwarzane „w celu promocji i propagowania chrześcijańskich wartości cywilizacyjnych w społeczeństwie”. Zamawiający podpisuje się pod tą informacją. W praktyce oznacza to zgodę na przysyłanie przez fundację następnych materiałów. I próśb o wsparcie. Liczni ludzie, którzy je otrzymują, czują się moralnie zobowiązani do wpłacania sugerowanych przez Stowarzyszenie sum. Nie wiedzą, że stowarzyszenie nie działa w imieniu Kościoła i że do niczego się wobec niego nie zobowiązali.
http://gosc.pl/doc/760868.Klopotliwi-prywatni-swieccy

Awatar użytkownika
Renata Pięta
Członek wspólnoty
Posty: 4369
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:25

Re: Ratujmy Rodzinę, włącz się do akcji, podpisz List do Pap

Post autor: Renata Pięta » 20 lut 2015, 23:55

Podpisalam.
Ale myślicie, ze to tzw. ściema??
+

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość