Papież w USA

Kochany ojciec święty Franciszek i wszystko co z nim związane :)

Moderator: Moderatorzy

Cypriusz
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:09

Papież w USA

Post autor: Cypriusz » 05 wrz 2015, 11:26

Rozpoczynająca się za niespełna trzy tygodnie podróż Franciszka do Stanów Zjednoczonych zapowiada się jako podróż misyjna. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość ochrzczonych to katolicy tylko nominalni, a nauczanie Kościoła jest im obce.

Pew Research Center przebadał stosunek amerykańskich katolików do kościelnego nauczania o rodzinie. Głównym celem papieskiej podróży jest bowiem udział w Światowym Dniu Rodzin w Filadelfii. Okazuje się, że 66 procent badanych nie ma nic przeciwko wychowywaniu dzieci przez pary gejowskie, 85 procent nie widzi nic złego w konkubinacie, dla 88 procent czymś normalnym jest fakt, że jakieś małżeństwo decyduje się nie mieć dzieci.

Badania wśród amerykańskich katolików świadczą też o nie wywiązywaniu się z obowiązku przekazywania żywej wiary przyszłym pokoleniom. Okazuje się, że 52 procent Amerykanów, którzy wychowali się w katolickiej wierze, odeszło od Kościoła. Dla 11 procent było to odejście tylko tymczasowe, ale aż 40 procent ochrzczonych już nigdy do katolickiej wiary nie powróciło. Dziś z katolicyzmem utożsamia się 20 procent Amerykanów.

Źródło: RV / Waszyngton / KAI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość