Nauka Franciszka

Kochany ojciec święty Franciszek i wszystko co z nim związane :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel
Moderator i Członek Wspólnoty

Nauka Franciszka

Post autor: Ewelina Kurdziel » 29 kwie 2013, 19:38

O Miłości...

"Popatrz, zostałeś wezwany po imieniu i ukochany,
zostałeś wybrany i jedyne , o co Bóg Cię prosi,
to żebyś pozwolił się kochać"

o Kościele
'
"Kościół nie jest organizacją biurokratyczną, ale historią miłości."
"Tak Kościół jest Matką. Tutaj, na tej Mszy św. jest tak wiele matek. Co czujecie, jeśli ktoś mówi: « Czy jest pani organizatorką swojego domu? - Nie ja jestem matką». Także Kościół jest Matką. A my jesteśmy pośrodku historii miłości, która rozwija się mocą Ducha Świętego, i wszyscy razem jesteśmy rodziną w Kościele, który jest naszą Matką."

o Sądzie Ostatecznym

"Niech spoglądanie na Sąd Ostateczny nigdy nie napawa nas lękiem. Niech nas raczej pobudza do lepszego życia chwilą obecną. Bóg z miłosierdziem daje nam ten czas, abyśmy każdego dnia uczyli się rozpoznawać Go w ubogich i maluczkich, abyśmy zabiegali o dobro i czuwali na modlitwie i miłosierdziu"

"Jest to czas kiedy musimy podtrzymywać ogień w lampach wiary, nadziei i miłości, w którym trzeba mieć serce otwarte na dobro, piękno i prawdę. Czas, kiedy trzeba żyć według Boga, bo nie znamy dnia ani godziny powrotu Chrystusa. Wymaga się od nas, byśmy byli przygotowani na spotkanie,na to piękne spotkanie z Jezusem, co oznacza umiejętność dostrzeżenia znaków Jego obecności, podtrzymanie żywotności naszej wiary, przez modlitwę, sakramenty, być czuwającymi, aby nie zasnąć, aby nie zapomnieć o Bogu"

Pomoc...

"Bóg daje nam odwagę, by iść pod prąd. Nie ma takich trudności, ucisków, nieporozumień, które mogłyby nas przerażać, jeśli trwamy zjednoczeni z Bogiem."

"Jeśli powierzamy Jemu nasze życie, jeśli pozwolimy,
by prowadził nas do Niego, będziemy pewni,
że jesteśmy w dobrych rękach".

"Mamy takiego adwokata, który zawsze nas broni,
broni nas od zasadzek szatana, broni nas od nas samych,
od naszych grzechów."

o Modlitwie

"Modlić się to patrzeć na Boga, ale przede wszystkim czuć, że On patrzy na nas."

"Modlitwa daję nam łaskę, byśmy żyli,
dochowując wierności wobec planu Boga."

Duch Święty

"Duch Święty przemienia nas naprawdę i chce, także poprzez nas, przemieniać świat w którym żyjemy"

"Duch Święty przemienia nas naprawdę, chce przemieniać świat w którym żyjemy, także poprzez nas". - Otwórzmy mu drzwi, dajmy się Jemu prowadzić, pozwólmy, aby nieustanne działanie Boga uczyniło nas nowymi ludźmi, ożywianymi Bożą miłością, którą daje nam Duch Święty! Jakże było by to piękne, gdyby każdy z was, mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj w szkole, w domu, w pracy prowadzony przez Boga, uczyniłem gest miłości wobec kolegi, rodziców czy osoby starszej."

O spowiedzi...

"Jezus w konfesjonale nie jest pralnią: jest to spotkanie z Jezusem, z tym Jezusem, który na nas czeka, czeka nas, takimi jakimi jesteśmy"
"To wyruszenie, by chwalić Boga, bo jako grzesznik przez Niego zostałem zbawiony. Czy czeka On na mnie, aby mnie obić kijami? Nie, czeka na mnie z czułością, aby mi wybaczyć. A jeśli jutro uczynię to samo? To idź raz jeszcze, i jeszcze, jeszcze, idź .... On zawsze na nas czeka. To jest czułość Pana, pokora, łagodność ..."

O miłosierdziu

"Jeżeli za bardzo oddalamy się od Jezusa, nasze serce twardnieje. Niektórzy mówią: Jezus stoi z biczem w ręce i mnie uderzy. Powtarzam: On oczekuje na ciebie z miłością i prosi, byś na Niego spojrzał. To, co mnie najbardziej uderza w Chrystusie, to Jego miłosierdzie ."

"Nie zapominajmy tego słowa: Bóg nigdy nie przestaje nam przebaczać, nigdy! "

"Cierpliwość Boga musi w nas znaleźć odwagę, by do Niego powrócić, niezależnie od wszelkiego błędu, jakiegokolwiek grzechu, który miałby miejsce w naszym życiu."

Postawa

Zachowywać się jak prawdziwe dzieci!
Oznacza to, że każdego dnia winniśmy pozwalać,
aby Chrystus nas przemieniał i czynił nas,
takimi jak On."

Wiara

"Całe życie chrześcijańskie jest dziełem Jezusa, Ducha Świętego,
aby przygotować nam miejsce,
przygotować nasze, oczy, uszy, serca...."

"Droga wiary nie jest alienacją,
ale przygotowaniem serca,
aby mogło zobaczyć piękne oblicze Boga"

Awatar użytkownika
estera

Re: Nauka Franciszka

Post autor: estera » 07 maja 2013, 06:59

O spowiedzi...

"Jezus w konfesjonale nie jest pralnią: jest to spotkanie z Jezusem, z tym Jezusem, który na nas czeka, czeka nas, takimi jakimi jesteśmy

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 07 maja 2013, 08:41

o Duchu Świetym

"Życia chrześcijańskiego nie można zrozumieć bez obecności Ducha Świętego: nie byłoby ono w takim przypadku chrześcijańskie. Byłoby jakimiś życiem religijnym, pogańskim, pobożnym, osoby wierzącej w Boga, ale pozbawionym witalności, jakiej Jezus pragnie dla swoich uczniów.
A tym, który daje witalność jest Duch Święty, obecny w nas"

"Duch Święty jest naszym przyjacielem i towarzyszem podróży, mówi nam, gdzie jest Jezus"

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 08 maja 2013, 11:30

"Duch Święty jest naprawdę Bogiem, tak jak nim są Ojciec i Syn, jest trzecią Osobą Trójcy Świętej. - Jest wielkim darem Zmartwychwstałego Chrystusa, który otwiera nasze umysły i serca na wiarę w Jezusa jako Syna posłanego przez Ojca i prowadzącym nas do przyjaźni, do komunii z Bogiem."

"Duch Święty jest niewyczerpanym źródłem życia Bożego w nas, jest "wodą żywą", aby "nasze życie było prowadzone przez Boga, ożywiane przez Boga, karmione przez Boga"

"Słuchajmy Ducha Świętego, który nam mówi: Bóg cię kocha, miłuje ciebie."

"...woda żywa, którą jest Duch Święty zaspokaja pragnienie naszego życia, ponieważ mówi nam, że jesteśmy kochani przez Boga, jako dzieci, że możemy kochać Boga jako Jego dzieci, i za Jego łaską możemy żyć jako dzieci Boże, tak jak Jezus."

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 09 maja 2013, 11:02

"Cennym darem, jaki Duch Święty przynosi naszym sercom, jest głęboka ufność pokładana w miłości i miłosierdziu Boga".

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 10 maja 2013, 11:02

o szukaniu Boga....

"Bóg jest dla mnie tym, który «wyprzedza». Szukasz Boga, a potem okazuje się, że to On pierwszy ciebie szuka.
Chcemy Go spotkać, ale to On pierwszy wychodzi nam naprzeciw ."

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 10 maja 2013, 13:39

Radość

"Radość jest darem Pana. Wypełnia nas od wewnątrz.
To jakby namaszczenie Duchem Świętym.
Tę radość znajdujemy w pewności, że Jezus jest z nami i z Ojcem"

"Radości nie można zatrzymywać: musi iść naprzód. Radość jest cnotą pielgrzymującą. Jest to dar, który podąża na drodze życia, podąża z Jezusem: przez głoszenie, przepowiadanie Jezusa, radość wydłuża i poszerza drogę.
Jest to właśnie cnota ludzi wielkich, tych wielkich, którzy są ponad małościami ludzkimi, nie dających się wplątać w małe wewnętrzne sprawy wspólnoty, Kościoła: zawsze spoglądają na horyzont"

"Radość jest łaską, o którą musimy prosić Pana."

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 11 maja 2013, 15:13

O MODLITWIE

"Prawdziwa modlitwa sprawia, że wychodzimy poza samych siebie i otwiera nas na Ojca oraz braci najbardziej potrzebujących."

"Jezus w swoim zmartwychwstaniu, miał przepiękne ciało: zniknęły wszystkie rany biczowania, cierni. Zniknęły siniaki po uderzeniach. Ale On zawsze chciał mieć rany, które są właśnie Jego modlitwą wstawienniczą do Ojca: "Spójrz, on Ciebie prosi w moim imieniu, spójrz!". To właśnie jest nowość, o której mówi nam Jezus: abyśmy ufali Jego męce, ufali w Jego zwycięstwo nad śmiercią, abyśmy ufali Jego ranom. On jest kapłanem a to właśnie Jego ofiara: Jego rany. To obdarza nas zaufaniem, odwagą, aby się modlić"

"Modlitwa do Ojca w imię Jezusa wyprowadza nas z samych siebie; natomiast modlitwa, która nudzi, zawsze pozostaje w nas samych, jak myśl, która przychodzi i odchodzi. Natomiast prawdziwa modlitwa jest wyjściem z siebie ku Ojcu w imię Jezusa, jest wyjściem od samych siebie"

"Są dwa wyjścia z samych siebie: jedno ku ranom Jezusa, a drugie ku ranom naszych braci i sióstr. I to właśnie jest droga, której pragnie Jezus w naszej modlitwie"

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 13 maja 2013, 10:09

"Ufajmy w Boże działanie, z Nim możemy czynić wielkie rzeczy" .

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel

Post autor: Ewelina Kurdziel » 14 maja 2013, 10:11

misja młodzieży

"Wzywam was: nieście w świat tę pewność: Pan żyje i kroczy obok nas na drodze życia! To jest wasza misja! Nieście w świat tę nadzieję! Bądźcie zakotwiczeni w tej nadziei! Jej kotwica zarzucona jest w niebie, mocno trzymajcie się tej liny i nieście w świat nadzieję! Będąc świadkami Jezusa nieście w świat świadectwo, że Jezus żyje, a to da nam nadzieję, da nadzieję temu światu, który się nieco zestarzał z powodu wojen, zła i grzechu. Naprzód młodzieży!"

ODPOWIEDZ