„Jeden z nas”

Kochany ojciec święty Franciszek i wszystko co z nim związane :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel
Moderator i Członek Wspólnoty

„Jeden z nas”

Post autor: Ewelina Kurdziel » 15 maja 2013, 08:06

Papież zachęcił do udziału w antyaborcyjnej akcji „Jeden z nas”

Papież Franciszek wezwał w niedzielę do składania podpisów pod europejską inicjatywą „Jeden z nas”. Jej celem jest stworzenie prawodawstwa, które chroniłoby życie nienarodzonych dzieci we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.
Ojciec święty udzielił poparcia inicjatywie „Jeden z nas" podczas modlitwy „Regina Caeli”. Zachęcał wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra do składania podpisów pod wnioskiem o unijne referendum w sprawie zakazu aborcji we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

" Chciałbym przypomnieć o odbywającej się dziś w wielu włoskich parafiach akcji zbierania podpisów w celu wsparcia europejskiej inicjatywy „Jeden z nas”, aby zapewnić ochronę prawną embrionu, chroniąc każdą istotę ludzką od pierwszej chwili jej istnienia – mówił papież Franciszek.

Inicjatywa „Jeden z nas” została zapoczątkowana we Włoszech. Jej celem jest ujednolicenie prawa na terenie Unii , tak by chroniło ono życie nienarodzonych dzieci, które zabijane są we wszystkich krajach członkowskich z wyjątkiem Malty. Innym celem inicjatywy jest wprowadzenie zakazu prowadzenia badań na embrionach i komórkach macierzystych.

http://www.pch24.pl/papiez-zachecil-do- ... 791,i.html

link do strony
http://jedenznas.pl/

Awatar użytkownika
MagdalenaW

Re: „Jeden z nas”

Post autor: MagdalenaW » 15 maja 2013, 10:15

Ja już w styczniu podpisałam. :) I wypisałam tam kogo tylko się dało. To naprawdę tylko chwilka przed komputerem. "A kto uratuje 1 istnienie, to tak jakby uratował Cały świat." :D

Awatar użytkownika
Ewelina Kurdziel
Moderator i Członek Wspólnoty

Post autor: Ewelina Kurdziel » 15 maja 2013, 17:36

MagdalenaW pisze:Ja już w styczniu podpisałam. I wypisałam tam kogo tylko się dało
brawo Madzia! :)

lolek2

Post autor: lolek2 » 14 sty 2014, 10:56

Popieram:)

makk1

Post autor: makk1 » 29 sty 2014, 10:46

Ja również.

ODPOWIEDZ