Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa

Informacje o miejscach, które naprawdę warto odwiedzić :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stanisław
Posty: 18166
Rejestracja: 18 paź 2013, 21:53

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa

Post autor: Stanisław » 01 lip 2015, 16:13

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa

http://www.siostrymisjonarki.pl/

Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa

(Missionariae Sanguinis Christi – MSC)


Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa powstało w 1987 roku w Polsce. Dostrzegając przez wiarę obecność Krwi Chrystusa w każdym cierpieniu fizycznym i duchowym, pragniemy być obecne tam, gdzie Jezus dzisiaj przelewa swoją Krew.

Miasteczko Krwi Chrystusa:
miasteczko_krwi_chrystusa_rawa (14).JPG
Nasze powołanie symbolicznie możemy zamknąć w trzech słowach:


BÓG

Celem naszego życia jest całkowite poświęcenie się umiłowanemu nade wszystko Bogu. Najmocniejszym wyrazem Jego miłości jest dla nas Krew Chrystusa przelana na krzyżu.

WSPÓLNOTA

Tym, co nas łączy jest wspólny ideał, misja oraz miłość do Kościoła. Najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować innym, jest Jezus obecny pośród nas.

MISJA

Dla nas WSZYSTKO JEST OKAZJĄ DO MISJI!

Modlitwa, praca, spotkanie z drugim człowiekiem…
misjonarki_krwi_chrystusa (15).JPG
http://www.siostrymisjonarki.pl/misjona ... estes.html

======================================
http://www.niedziela.pl/artykul/6693/nd ... narek-Krwi

Celem zgromadzenia jest nowa ewangelizacja pod znakiem Krwi Chrystusa poprzez wspieranie misji Kościoła. Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa założył w 1987 r. ks. Winfried Wermter, misjonarz Krwi Chrystusa. Praca apostolska ks. Wermtera zaowocowała licznymi powołaniami do życia konsekrowanego. Zaistniała potrzeba stworzenia nowych struktur dla i dziewcząt i kobiet, które odkryły powołanie do pracy w Dziele Krwi Chrystusa. Za radą biskupów ks. Winfried zdecydował się na założenie nowej żeńskiej gałęzi dzieła.

Pierwsze kandydatki wyraziły zgodę na udział w powstaniu nowego zgromadzenia 14 września 1987 r. i po niespełna miesiącu rozpoczęły formację zakonną. 22 stycznia 1988 r. ordynariusz ówczesnej diecezji chełmińskiej bp Marian Przykucki zatwierdził pierwsze statuty nowej wspólnoty sióstr, tymczasowo jako stowarzyszenia wiernych, a w przyszłości jako stowarzyszenia życia apostolskiego. Jednocześnie mianował ks. Wermtera moderatorem nowego zgromadzenia.

Główne elementy duchowości misjonarek to: poświęcenie się Bogu w tajemnicy Krwi Chrystusa, czyli Tajemnicy Paschalnej, życie modlitewne i wspólnotowe oraz apostolstwo jako droga do świętości. Poświęcając swoje życie Bogu w tajemnicy Krwi Chrystusa, która wyraża miłość Boga do ludzi, siostry chcą na wzór Maryi służyć Chrystusowi jako "żywy kielich" - w pełni otwarty na Pana Boga, wypełniony pod Krzyżem Krwią Zbawiciela i ofiarowany dla jedności Kościoła.

Służąc ewangelizacji Kościoła i świata, siostry starają się widzieć w każdym aspekcie swojego życia okazję do misji, dla której chcą żyć i umierać z radosną ofiarnością. Szczególnym znakiem wspólnoty jest apostolstwo gościnności. Misjonarki są gotowe do udziału w ewangelizacji i w odnowieniu wiary w innych krajach. W zależności od potrzeb.

Działalność sióstr polega na prowadzeniu zamkniętych rekolekcji i dni skupienia w domach misyjnych oraz we współpracy ze Zgromadzeniem Misjonarzy Krwi Chrystusa - rekolekcji i misji parafialnych. Siostry prowadzą również działalność charytatywną. Pracują w Rodzinnym Ośrodku Formacji Chrześcijańskiej w Chrustach k. Rawy Mazowieckiej i jego filii w Swarzewie k. Gdańska. Domy te są przeznaczone dla samotnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracują także w szpitalu w Monachium. Rozwijają również działalność wydawniczą w ramach Wydawnictwa Misjonarzy Krwi Chrystusa. Utrzymują ponadto zagraniczne kontakty misyjne na Litwie, Białorusi. Ukrainie i w Rosji.

Na terenie naszej diecezji w Łabuńkach k. Zamościa przebywają trzy siostry Misjonarki Krwi Chrystusa. Siostra przełożona jest dyrektorem Hospicjum "Santa Galla" w Łabuńkach. Siostry odpowiedzialne są za tworzenie Wspólnot Krwi Chrystusa - jest to katolicki ruch świeckich otwarty na wszystkie stany i powołania w Kościele. Pierwszy etap rozwoju Wspólnoty zaczyna się już na Golgocie, kiedy to według legendy jeden z żołnierzy rzymskich obecnych podczas ukrzyżowania zabrał ze sobą do domu relikwie Jego Krwi. Skrawek płaszcza nasączonego Krwią Chrystusa przekazywano jako rodzinny skarb z pokolenia na pokolenie. W 1708 r. ostatni członkowie tego rodu przekazali relikwie do pobliskiej bazyliki San Nicola in Carcere w Rzymie, w której wystawiono ja na ołtarzu i otoczono czcią. W 1815 r. papież Pius VII zatwierdził Bractwo Krwi Chrystusa i podniósł do godności Arcybractwa, obdarzając wieloma odpustami. Na początku lat osiemdziesiątych Wspólnota Krwi Chrystusa została przeniesiona także do Polski jako ruch eucharystyczno-ewangelizacyjny. Wspólnota ta pragnie przyczyniać się do odnowy Kościoła zaczynając od popierania życia własnej parafii jej członków.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość