Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia i Kalwaria Nienarodzonych w Tarnowcu

Informacje o miejscach, które naprawdę warto odwiedzić :)

Moderator: Moderatorzy

dzon2012
Posty: 45
Rejestracja: 30 kwie 2013, 18:16

Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia i Kalwaria Nienarodzonych w Tarnowcu

Post autor: dzon2012 » 25 sty 2017, 22:42

W Tarnowcu (diecezja rzeszowska) znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia. Miejsce to istnieje od ponad 220 lat i posiada szczególny - wyjątkowy charyzmat ewangelizacyjny na skalę Polski za sprawą wybudowanej tutaj w 1998 roku pierwszej i jedynej w Polsce Kalwarii Nienarodzonych - symbolicznego cmentarza dzieci zabitych w łonie matki.
Matka Boża z Tarnowca posiada wiele tytułów - nazywana jest: Panią Rolniczego Trudu (za sprawą zawierzenia Jej wszystkich podkarpackich rolników w 2012r.), Królową Ziemi Jasielskiej (tytuł nadany podczas papieskiej koronacji w 1925 r.), Opiekunki Życia (za sprawą Kalwarii Nienarodzonych i licznych pielgrzymek w intencji obrony życia i modlitw o poczęcie dziecka) oraz ten najważniejszy Matki Zawierzenia (od 1993 r.).

Wymiar kultu maryjnego w Tarnowcu ma szczególny charakter dzięki Kalwarii Nienarodzonych.
Kalwaria ta zwana również "Kalwarią III Tysiąclecia" i "Pomnikiem Miliarda Niewinnych" została wybudowana w Tarnowcu z inicjatywy francuskich obrońców życia w 1998 roku i jest jedynym tego typu miejscem w Polsce. Sama Kalwaria usytuowana jest na malowniczym wzgórzu, na które prowadzi droga krzyżowa ze rozważaniami na temat świętości życia ludzkiego inspirowanymi encykliką Św. Jana Pawła II Evangelium Vitae. Szczyt kalwarii to setka małych, białych krzyży symbolizujących dzieci zabite w łonie matki na skutek aborcji, oraz duży trzy metrowy krzyż Chrystusa.
Od początku istnienia sanktuarium do Matki Bożej przybywali pielgrzymi prosząc o łaskę poczęcia.
W każdą 1. sobotę lipca do Tarnowca przybywa Ogólnopolska Pielgrzymka pokutno-wynagradzająca za grzechy przeciw życiu.
http://www.sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość