Wspólnota

Tematy dotyczące Pustelni i o.Daniela

Moderatorzy: Maciej Wilk, Celina Bryniarska, Jacek Baliński

Re: Wspólnota

Postprzez Marta Ogieł » 24 Lut 2011, 10:00

Tomasz Białko napisał(a):Tzn. Ojciec rozeznaje, czy faktycznie to jest wasze miejsce i samemu teżtrzeba to rozeznawać, bo można być w świetnej wspólnocie, ale jeżeli tonie jest Twoja droga zaplanowana przez Boga to nie jest dobrze

Tak, dokładnie. istnieje coś takiego jak powołanie do danej Wspólnoty. Można prosić Pana Boga o rozeznanie, czy dana Wspólnota jest moja drogą, czy może Pan Bog ma przygotowanego dla mnie coś innego.

Ja moge się podzielić, ze długo się wahałam z różnych powodów, zastanawiałam się czy przyjechać na zamkniete spotkanie, czy się zapisać do Wspólnoty itp. Cały czas prosiłam Pana Boga o to, zeby dał mi jakiś znak, bo to że ludzie mnie namawiali, nie wystarczyło mi:) Kiedy więc przyjechałam na spotkanie zamknięte w celu zapisania się, do modlitwy Wstawienniczej przyszłam z myśla w sercu" Panie Jezu, przyjmij mnie do Wspólnoty". I Dorotka miała światło właśnie odnośnie tego, ze Pan Bóg czekał na to, zebym przyszła do Wspólnoty MiMJ. :) Chwała Panu!
Poza tym Wspólnota jest dla mnie wielka łaska, pewnym wybraństwem, jest darem, ale i zadaniem, zobowiązaniem:)
"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale Miłość Moja nigdy nie odstąpi od ciebie."
"Uczyńmy III Tysiąclecie erą ludzi świętych!" Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Marta Ogieł

Miejscowość: Myszków

Postprzez Celina Bryniarska » 24 Lut 2011, 13:50

Dobrze, że jest takie rozeznanie przez wspólnotę, bo to czego ja chcę lub nie chcę nie musi się równać z tym czego chce Jezus, a nie chciała bym iść za człowiekiem, nawet najwspanialszym - chcę iść :) za Jezusem. A czasem nie jestem pewna swoich motywacji i nie wiem co jest od Pana, co ode mnie a co od złego.
Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie; osłonię go, bo uznał moje imię (Ps 91,14)

Przywołaj mnie Panie, przywołaj mnie Panie na pustynie.
I niech mój głód Ciebie i moja tęsknota przywoła Ciebie.
Awatar użytkownika
Celina Bryniarska
Moderator i Członek Wspólnoty

Miejscowość: Leśnica/Zakopane

Postprzez Agnieszka Weychan » 24 Lut 2011, 19:36

Marta, a możesz mi powiedzieć mi powiedzieć cos więcej na temat Modlitwy Wstawienniczej?Kto może zapiasć sie na nią i jak ona wygląda?Czy jakbym chciała poddać się jej byłoby to mozliwe?czy może dotyczy to tylko osób chcących należeć do Wspólnoty?
"Kocham Ciebie Jezu, do Twych stukam drzwi.."
"Nie bój się przyszłości ponieważ Bóg jest z tobą i jest najwierniejszy."
"Chrześcijanie nie maja problemów,chrześcijanie mają zadania."
Awatar użytkownika
Agnieszka Weychan
Członek wspólnoty

Postprzez Marta Ogieł » 24 Lut 2011, 19:48

AgnieszkaW napisał(a):Marta, a możesz mi powiedzieć mi powiedzieć cos więcej na temat Modlitwy Wstawienniczej?Kto może zapiasć sie na nią i jak ona wygląda?Czy jakbym chciała poddać się jej byłoby to mozliwe?czy może dotyczy to tylko osób chcących należeć do Wspólnoty?

Droga Agnieszko, modlitwa wstawiennicza to nic innego jak modlitwa innych osób za Ciebie. Odbywa się ona na spotkaniach młodziezowych i na spotkaniach zamkniętych Wspólnoty. Kapłan, zazwyczaj z jakaś osobą do tego wyznaczona, kładą na Tobie rękę (gest ten jest zaczerpinięty z Pisma Świętego) i chwilę się za Cieie modla. Możesz powiedzieć kapłanowi intencję w jakiej ma się modlic lub zachować ją w sercu, jednak należy pamiętać, ze przy modlitwie wstawienniczej modlimy się o łaski dla siebie, a nie dla kogos np z rodziny.
Na spotkaniach młodzieżowych z daru modlitwy wstawienniczej może skorzystać każda osoba, nie tylko taka, która stara się o przyjęcie do Wspołnoty.
"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale Miłość Moja nigdy nie odstąpi od ciebie."
Awatar użytkownika
Marta Ogieł

Postprzez Tomasz Białko » 24 Lut 2011, 20:27

Można również w modlitwie wstawienniczej prosić o łaski dla kogoś innego.
Pośrednictwo w czyjejś intencji to częsta rzecz :)
"Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” (Łk 6, 41)
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!" (Flp 4,13)
"Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi." (Ef 6,10)
Awatar użytkownika
Tomasz Białko
Administrator i Członek Wspólnoty

Postprzez Marta Ogieł » 25 Lut 2011, 09:37

ja słyszałam ze w modlitwie wstawienniczej prosi się tylko za siebie, w takiej modlitwie z nakladaniem rak. Bo za kogos innego sami mozemy się pomodlić.
Awatar użytkownika
Marta Ogieł

Postprzez Tomasz Białko » 25 Lut 2011, 09:45

A ja słyszałem, że można za kogoś :)
Nie mam pewności, jak jest naprawdę.
"Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” (Łk 6, 41)
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!" (Flp 4,13)
"Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi." (Ef 6,10)
Awatar użytkownika
Tomasz Białko
Administrator i Członek Wspólnoty

Postprzez Mateusz » 25 Lut 2011, 14:11

to się Tomku dowiedz - Proszę
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - św Augustyn
Miłość to wcielona w czyn troska o ukochanego, taka, której towarzyszą emocje i uczucia. Nigdy odwrotnie" - ks. Jerzy Szymik
Mateusz

Miejscowość: Chorzów

Postprzez Marta Ogieł » 25 Lut 2011, 15:01

znalazłam cos takiego: "modlitwa wstawiennicza jest posługą, aby człowiek mógł się owocniej spotkać z Bogiem, by otrzymał od Niego jakąś łaskę.Stąd w modlitwie wstawienniczej będzie chodziło o pomoc , przygotowanie też tego człowieka, asystowanie mu w jego osobistym spotkaniu z Bogiem." - pisze ks. dr W. Cyran w jedej ze swoich publikacji.
z tego wynika, że grupa wstawiennicza prosi o łaski dla osoby która fizycznie jest obecna, pomaga się jej pełniej spotkać z Bogiem, a nie komuś, kto jest nieobecny podczas modlitwy.
gest nakładania na kogoś rąk również sugeruje, ze łaski spływaja do serca tej konkretnej osoby. Zawsze byłam instruowana ,że w modlitwie wstawienniczej osoby modla się w intencji tej konkretnej osoby, która przyszła do zespołu wstawienniczego.
to jest modlitwa wstawiennicza w rozumieniu wąskim, z jakim spotykamy się we wspólnotach odnowy w Duchu Świętym. W szerokim rozumieniu modlitwa wstawinnicza jest wtedy, kiedy każdy z nas może się za kogoś modlić przy róznych okolicznościach : podczas osobistej modlitwy w domu, podczas mszy św. itd.

może ktoś doleje oliwy do ognia? :)
Awatar użytkownika
Marta Ogieł

Postprzez Marta Ogieł » 25 Lut 2011, 15:33

Awatar użytkownika
Marta Ogieł

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pustelnia i o.Daniel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość