Modlitwa Bogu wiadoma

Tutaj proście o modlitwę w każdej intencji.

Moderatorzy: Celina Bryniarska, Jacek Baliński, Agnieszka Brzozowska

Re: Modlitwa Bogu wiadoma

Postprzez estera » 26 Paź 2013, 21:30

Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud.
Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu?
Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: "Ty się tym zajmij"
Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencję miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy
.
"Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliżnich, i przychodziła im z pomocą"
św.Faustyna
Awatar użytkownika
estera

Postprzez matkaiojciec » 26 Paź 2013, 21:50

+++
matkaiojciec

Postprzez eliza » 27 Paź 2013, 13:02

images.jpg
images.jpg (11.09 KiB) Obejrzany 227 razy
Trwajmy w Bogu i modlitwie.
Awatar użytkownika
eliza

Postprzez Stanisław » 27 Paź 2013, 15:33

Patryk napisał(a):Dziękuję za wsparcie każdemu odwiedzającemu, że wraz ze mną polecacie tą intencję Panu.

Dziękuję Stanisławie za przypomnienie mi tej pięknej modlitwy zawierzenia - spróbuję zacząć od dziś pomimo uczucia tego opuszczenia przez Boga , w takiej sytuacji trudno nawet się modlić.

Kiedy czujesz, że nie potrafisz się modlić, powtarzaj do Boga takie wezwanie:
"Panie, naucz mnie modlić się z wielką ufnością do Ciebie, a jeśli mi to nie wychodzi, Ty módl się za mnie, bo znasz pragnienia mego serca.
Ucz mnie modlitwy jak małego dziecka, tak aż zrozumiem, że modlitwa to rozmowa z Tobą, kochającym Ojcem
"

Poczucie opuszczenia przez Boga jest czasem wyrazem naszej niecierpliwości, bo chcemy tak po ludzku, żebyś Panie już już już zadziałał...
Musimy ufać, że nic nie dzieje się bez celu.

Dziękuję Ci Panie za wszystko, co mnie spotyka dobrego i złego, bo jesteś ze mna zawsze, a nawet wtedy, gdy mi się to wydaje niemożliwe i gdy tego nie odczuwam.
Może w takich chwilach "próbujesz" siłę mojej wiary?

Panie, nie dozwól, abym nie podołał takim chwilom.
KOCHAM CIĘ, TO JEDNO CO WIEM, TY DOPEŁNIJ RESZTY WE MNIE

+++
Ostatnio edytowany przez Stanisław, 27 Paź 2013, 21:45, edytowano w sumie 1 raz
Z Bożym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Stanisław

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie! (Ps 33,22)
Awatar użytkownika
Stanisław

Postprzez siewro » 27 Paź 2013, 21:34

Patryk, kiedy wydaje sie, ze jest najciężej, Bóg jest najbliżej. Pan Bóg prowadzi róznymi drogami. Kiedy jestesmy najbardziej słabi, zaczyna napełniać swoją siłą. Nasza bezradnosć, to nie klęska, ale początek otwarcia na Boga. W modlitwie zawierzenia
estera napisał(a):Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy.
jest wielka prawda. Bóg czeka aby oddać sie w całosci Jego woli. Nie szukaj sam rozwiazań, ale przyjmij wszystko z ufnoscią .
Awatar użytkownika
siewro

Postprzez Stanisław » 27 Paź 2013, 22:08

siewro napisał(a): ... W modlitwie zawierzenia jest wielka prawda. ....

Dzięki Ci siewro za to świadectwo! Bogu chwała. \i/

Kiedy inni potwierdzają tą prawdę, która już do mnie dotarła, czuję się dużo lepiej. Spokojniej, życie ma sens, nawet, gdy są wielkie problemy.

Zawierzajmy się Panu bezgranicznie, nie liczmy na swoje, lecz na jego siły. To droga do prawdziwego życia dziecka Bożego.
Zawierzajmy się Panu bezgranicznie, nie liczmy na swoje, lecz na jego siły. To droga do prawdziwego życia dziecka Bożego.

Ziemscy rodzice muszą nas opuścić, nie mogą nami stale kierować, ale Ojciec w Niebie trwa wiecznie! On jest czystą Prawdą i Miłością, Rozumem i Rozeznaniem wszystkiego. Jego Wszechmoc jest niewyobrażalna! W jednej mikrosekundzie wie, co czują i robią wszyscy ludzie na świecie! Kto zdoła zrozumieć tak potężną Wszechmoc Bożą?

Oddajmy się tej Wszechmocy, przecież Ona nas stworzyła, dała wolną wolę, szanuje ją i jej nie narusza.

Ale skoro tak wielka Wszechmoc dała mi rozum i wolną wolę, oraz stworzyła mnie jako Swoje Dziecko, więc pragnę być na zawsze Jej własnością, nawet gdy odkrywam, że mogę robić co chcę, ale robić po ludzku, na oślep. Dlatego oddanie się bezgranicznie Woli Bożej to prośba o bycie w pełni Dzieckiem Bożym. To prośba i pewność tego, że Bóg - Wszechmoc Najwyższa, nie pozostawi takiego oddania się Mu bez odpowiedzi!

On Miłuje człowieka bo to jest Jego dziecko.
I niech go poprowadzi tak, JAK ON CHCE!
I ja tak chcę żyć!
Coraz bardziej.
Coraz mocniej.
Coraz pełniej.
Na zawsze.

+ ++ +++

Stanisław

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie! (Ps 33,22)
Awatar użytkownika
Stanisław

Postprzez siewro » 27 Paź 2013, 22:44

Stanisław napisał(a):Kiedy inni potwierdzają tą prawdę, która już do mnie dotarła, czuję się dużo lepiej.
Zawierzenie jest jedyną drogą do ukojenia i przemiany niemozliwego w możliwe. Wiem też jak trudno jest zawierzyc, kiedy ból fizyczny, lub ból duszy przygniata. Codziennie zawierzam siebie i całą swoja rodzinę i wszystkich za których sie modle i wiem, że to jest najlepsza droga, nawet kiedy nie zawsze widać od razu efekty. To co juz zmieniło sie w moim życiu, wiem, ze zawdzieczam Panu Bogu, bo ja byłam za słaba i nadal taka jestem. Wiec jeżeli nie ja, to któż. Wiem tez, ze musimy byc wytrwali i nie dezerterowć na starcie.
Awatar użytkownika
siewro

Postprzez Stanisław » 27 Paź 2013, 23:23

siewro napisał(a):
Stanisław napisał(a):Kiedy inni potwierdzają tą prawdę, która już do mnie dotarła, czuję się dużo lepiej.
Zawierzenie jest jedyną drogą do ukojenia i przemiany niemozliwego w możliwe. Wiem też jak trudno jest zawierzyc, kiedy ból fizyczny, lub ból duszy przygniata. Codziennie zawierzam siebie i całą swoja rodzinę i wszystkich za których sie modle i wiem, że to jest najlepsza droga, nawet kiedy nie zawsze widać od razu efekty. To co juz zmieniło sie w moim życiu, wiem, ze zawdzieczam Panu Bogu, bo ja byłam za słaba i nadal taka jestem. Wiec jeżeli nie ja, to któż. Wiem tez, ze musimy byc wytrwali i nie dezerterowć na starcie.

Boże umacniaj nas wszystkich w tak dobrych myślach i postanowieniach, jak to pisze siewro

Stanisław

Awatar użytkownika
Stanisław

Postprzez marian 56 » 27 Paź 2013, 23:42

Modlitwa

Ewangelia wg św. Łukasza 18,9-14.

Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:
«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik.
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik.
Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam".
Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika".
Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Pokorna modlitwa czy modlitwa pokornego

Modlitwa to szukanie relacji z Bogiem. A jak w kazdej relacji liczy sie nie technika komunikacji, ale osoby, ktore w niej uczestnicza, ich czyste serce i intencje, a nie zewnetrzne jej formy czy piekne sformulowania.
cialo celnika wyraza jego ducha i znajduje odbicie w slowach. To prawdziwa modlitwa serca, ktora owocuje zbawieniem

Panie, pomoz mi, nam i Patrykowi szukac w modlitwie relacji z Toba.Spraw, aby kazda moja modlitwa i modlitwa Patryka byla szukaniem Ciebie.Amen
Z Bogiem i Maryja

marian 56
Awatar użytkownika
marian 56

Postprzez Patryk » 28 Paź 2013, 11:37

siewro napisał(a):Patryk, kiedy wydaje sie, ze jest najciężej, Bóg jest najbliżej. Pan Bóg prowadzi róznymi drogami. Kiedy jestesmy najbardziej słabi, zaczyna napełniać swoją siłą

To bardzo trudny paradoks Siewro, ale wiem że tak jest - jednak przekonałem się że wiedza sama z siebie nic nie daje...tak było w moim przypadku. Wiem że w tym opuszczeniu jest Pan wtedy najbliżej nas, jednak gdy się tego doświadczy - dusza we mnie aż jęczy z tęsknoty i nie wiem co robić. Zaufać próbowałem, ale ciągle wszystko chciałem sam - co za pycha była we mnie, że wszystko chciałem własną siłą która jak wiadomo jest mała. Zapominam tak często by to Jezusowi dać pozwolić działać Jego mocą a nie ciągle martwić się o wszystko, ciągle odkrywam to w sobie ze czasami nie umiem ufać.
Powoli już tracę siły z powodu tej walki, bo pewnie sam chce się wszystkim zajmować i to kontrolować, mam nadzieję że w najbliższych dniach to się zmieni że złożę to wszystko w ręce Jezusa i Maryi a ja przestanę się o to wszystko martwić. Spróbuję zrobić ten krok by zrezygnować z siebie a dać Jezusowi pole do działania. By to On działał, a nie ja jak to zwykle bywało. Doszło do mnie że słabość jest taką stągwią wody, podłożem do cudu - ale trzeba zaufać mi Jezusowi a wtedy On już zdziała cuda nawet przewyższające moje oczekiwania (mam nadzieję że mam rację?)
Dziękuję że mi pomagacie, odkrywam w sobie więcej wad niż przedtem zauważałem.
marian 56 napisał(a):Panie, pomoz mi, nam i Patrykowi szukac w modlitwie relacji z Toba.Spraw, aby kazda moja modlitwa i modlitwa Patryka byla szukaniem Ciebie.Amen

Niech tak się stanie - Amen
Awatar użytkownika
Patryk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Intencje modlitewne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], kagiete1991 oraz 2 gości