Dezyderata

Linki do plików muzycznych, YouTube, Wrzuta itp.

Moderatorzy: Celina Bryniarska, Ewelina Kurdziel, Jacek Baliński, Agnieszka Brzozowska

Dezyderata

Postprzez Lampik2 » 30 Mar 2012, 00:29

I jeszcze jedna - tak na dzisiejszą noc
http://youtu.be/Xg7p3LJZngU
Proszę nie otwierać żadnych linków (gdyby się pojawiły) - mogą zawierać niebezpieczne treści!
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
/Jan Paweł II/
Awatar użytkownika
Lampik2

Re: Dezyderata

Postprzez Tomasz Białko » 30 Mar 2012, 08:12

Mnie jakoś nie przkonuje dezyderata, a zwłaszcza słowa "Jesteś dzieckiem wszechświata"... to takie NewAge'owe...
I jeszcze do tego wszystkiego Ci hipisi... co do wskazówek dobrego życia to wolę jednak Słowo Boże :)

Dezyderata (ang. Desiderata) – poemat napisany przez Maksa Ehrmanna, zawierający wskazówki na temat dobrego życia.
Tytuł pochodzi od łacińskiego desideratum, w liczbie mnogiej desiderata – to, co pożądane, upragnione, potrzebne.
Polskie tłumaczenie Dezyderatów w przekładzie Andrzeja Jakubowicza ukazało się w książce Kazimierza Jankowskiego
"Hipisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej" (Warszawa 1972). Odwoływali się do niego hippisi, jest też popularny wśród
uczestników ruchu Anonimowych Alkoholików.
"Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” (Łk 6, 41)
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!" (Flp 4,13)
"Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi." (Ef 6,10)
Awatar użytkownika
Tomasz Białko
Administrator i Członek Wspólnoty

Miejscowość: Myszków

Re: Dezyderata

Postprzez Lampik2 » 30 Mar 2012, 13:08

Tomasz Białko napisał(a):Mnie jakoś nie przkonuje dezyderata, a zwłaszcza słowa "Jesteś dzieckiem wszechświata"... to takie NewAge'owe...

Może warto zacytować ciut więcej "Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy"

Cytując z Wikipedią:
"Utwór powstał w 1927. W 1933 autor złożył go w formie życzeń na Boże Narodzenie dla przyjaciół. W 1948 wdowa po Ehrmannie opublikowała go w tomiku The poems of Max Ehrmann, skąd dwa lata później, w 1950, do zbioru nabożnych pieśni zaczerpnął go pastor kościoła pod wezwaniem Św. Pawła w Baltimore. Dopiero tą drogą Dezyderata dostała się do kultury masowej. Plotka na temat anonimowego autora i błędna data powstania -- 1692 -- pochodzą stąd, że strona, na której znajdował się tekst utworu w owym zbiorze, miała nagłówek z informacją: "Stary kościół św. Pawła" i datą 1692 (w rzeczywistości to data budowy kościoła). Wskutek częstego kopiowania jedynie tej strony, informacja zaczęła być błędnie odczytywana".

Ja nie neguję wartości Słowa Bożego, dla mnie ten utwór jest jedynie dodatkiem, który pomaga czasem przetrwać ciemne noce, gdy nie da się modlić.... Tylko i aż tyle.

I dodam, że to moja opinia - każdy ma prawo do własnej - o ile nie rani ona innych - przynajmniej tak mi się wydaje....
Proszę nie otwierać żadnych linków (gdyby się pojawiły) - mogą zawierać niebezpieczne treści!
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
/Jan Paweł II/
Awatar użytkownika
Lampik2

Wróć do Muzycznie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość